Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníOblíbená balkánská dechovka Fanfare Ciocarlia opět v Praze (+ soutěž)

4.3.2010 | Autor: redakce | sekce: novinky
Další z koncertů cyklu Respect Plus nabídne 15. března v pražském Paláci Akropolis opět rumunskou dechovku Fanfare Ciocarlia, označovanou za vůbec „nejrychlejší dechovku na světě“. Tentokrát přijede představit své dva nejnovější přírůstky v diskografii, koncertní album Live a exkluzivně na vinylu vydanou kompilaci Best of Gypsy Brass, které vyšly loni na podzim.


Ve srovnání se středoevropskou podobou dechovky hýří tento žánr na východě Evropy úplně jinými rytmy, barvami i temperamentem. Balkánské dechovky hrají v závratném tempu, jejich hudba je intoxikovaná ohnivým vínem, po domácku pálenou rakijí, romským feelingem, zatímco další ingredience stále čekají na objevení.

Skupina pochází z vesnice Zece Prajini, která leží na severovýchodním okraji Rumunska, u samých hranic s Moldávií. Rumunsko je díky jazykové spřízněnosti častým cílem návštěvníků z frankofonních zemí - a slovo Fanfare ve jménu skupiny je francouzské označení pro dechovku. O něco větším tajemstvím je zahalena druhá část názvu. Ciocarlia znamená rumunsky skřivánek, ale zároveň je to jméno jedné z nejhranějších rumunských lidových melodií, na níž po desetiletí dokazovali svoji virtuozitu oficiální folklorní ansámbly.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji za 350 Kč, případně na místě za 400 Kč.

Fanfare Ciocarlia, Praha – Palác Akropolis, 15. 3. 10
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Oblibena-balkanska-dechovka-Fanfare-Ciocarlia-opet-v-Praze-soutez~04~brezen~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.