Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
tagy

tag: RESPECT PLUS

28.2.2013 Balkánská dechovka Mahala Rai Banda spojuje virtuózní hráče ze dvou vesnic, kteří jsou trvale středem zájmu světových hudebních znalců. Po čase se tato balkánksá dechovka opět vrátí do naší metropole, kde v rámci série Respect Plus vystoupí 11. března v Lucerna Music Baru.
28.11.2012 Lu Edmonds byl jedním z vizionářů punkové éry, který prošel skupinami jako The Damned a dnes hraje s PIL, Mekons Billy Braggem a Yat-Kha.
1.10.2012 Když Nusrat Fateh Ali Khan předvedl na festivalu Womad poprvé transovnÍ zpěvy pákistánských súfijů, západní publikum bylo šokováno. Hudební rituály, fundamentalistickými režimy přísné zakazované, vás posunou do jine reality.
11.4.2012 Návrat bretaňské hudby, který před 40 lety spustil Alan Stivell, inspiroval generace následníků. Mezi zpěváky jednoznačně vede Yann-Fañch Kemener, nejen díky hlasovým kvalitám, ale i svojí expresivitou.
26.1.2012 Šedivé zimní dny v Praze opět oživí world music. Koncerty, které proběhnou od konce ledna do poloviny dubna, se budou už tradičně konat s razítkem Respect Plus. Vystoupí hudebníci a kapely ze všech koutů světa.
14.11.2011 Romská superskupina Mahala Rai Banda spojuje virtuózní hráče ze dvou vesnic, které jsou trvale středem zájmu světových hudebních znalců. Clejani, vesnička 40 km západně od Bukurešti, pověstná neuvěřitelnou koncentrací romských virtuózů známých jako lautari...
4.11.2011 V rámci průkopnického cyklu Respect Plus, zaměřujícího se především na hudební žánr world music, se tento měsíc v Praze představí dva unikátní projekty. Prvně se šestého listopadu představí v koncertním sálu Pražské konzervatoře indický mistr bubínků tabla Zakir Hussain.
1.11.2011 Zakir Hussain, maestro indických bubínků tabla, je osobnost epochálního významu. Spolu s John McLaughlinem založil revoluční sestavu Shakti...
28.9.2011 V Paláci Akropolis vystoupila v pondělí 26. září temperamentní zpěvačka Dobet Gnahoré, pocházející z Pobřeží Slonoviny. V současnosti sice žije v Marseille, ale tvorbou je stále zakotvena na africkém kontinentě.
5.9.2011 Podzimní klubová sezóna přichází a koncertní kalendáře se čím dál tím intenzivněji plní. Výjimkou není ani na world music zaměřený cyklus Respect Plus, který do konce letošního roku potvrzuje pětici koncertů.

1-10 (59) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.