Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníBeata Hlavenková zve na celodenní workshop songwritingu, hudební produkce i aranžování

24.3.2022 | Autor: PR | sekce: novinky

Beata Hlavenková

Beata Hlavenková, zpěvačka, skladatelka, aranžérka a producentka, nominovaná za Zátopek Soundtrack na cenu Český lev a šesté sólové album na dvě Ceny Anděl 2021, zve všechny zájemce na celodenní workshop, který proběhne 2. dubna ve Studiu Dobeška.

Tématy budou songwriting, skladba, hra na nástroj, interpretace, hudební produkce, aranžování, nahrávání či zpěv. Hlavenková s účastníky probere také základy hudební teorie, která je důležitou součástí kompozičního procesu, praktičtější využití znalosti harmonie, způsoby práce s melodií, improvizaci, formu apod. Všechna témata budou probírána interaktivní formou a mnohdy jinak, než je zavedený úzus.

Na workshop jste zváni se svými nápady, motivy, písněmi, aranžemi a otázkami. Podíváme se spolu na to, jak je rozvinout dál. Bude čas se věnovat každému zvlášť, zároveň využijeme interaktivní přítomnosti ostatních. Součástí tvorby jsou též různá očekávání, závodění, smutek z neúspěchu, slepé uličky, splíny, ztráta sebevědomí, problémy ve spolupracích, nejistoty atd. I k těmto tématům zamíříme, neboť jsou přirozenou, i když mnohdy špatně zpracovanou součástí procesu tvorby, “ říká Hlavenková.

Hlavenková je jednou z nejvýraznějších muzikantek s nezaměnitelným autorským rukopisem. Žánrová svoboda, opírající se o hluboké povědomí o jazzu, moderní klasické hudbě, popu i písničkářství, se ve všech jejích projektech prolíná s jasně rozpoznatelnou soustředěnou a citlivou interpretací. Studovala kompozici na Janáčkově konzervatoři, dále kompozici a jazzovou kompozici v USA na univerzitě UMASS. Kromě své vlastní hudby a šesti oceňovaných alb (Joy for Joel, Theodoros, Scintilla, Bethlehem, Sně a Žijutě) též dlouhodobě spolupracovala s Lenkou Dusilovou na společných projektech Eternal Seekers a Baromantice. Píše hudbu scénickou, filmovou (Dukla61, Zátopek), zabývá se tvorbou pro děti (Pišlické příběhy a další) a věnuje se též mentorské činnosti. Jednak jako pedagog skladby a songwritingu na pražské pobočce New York University (NYU) a v rámci projektu MenArt. Na kontě má také řadu zajímavých spoluprací s tuzemskými i zahraničními hudebníky.

Přihlásit na workshop se můžete na https://bit.ly/BH_workshop
Beata Hlavenková, celodenní workshop, 2. 4. 2022, 10:00 - 18:00, Praha, Galerie Podkroví (Husova 242, 110 00 Staré Město)

Mým snem vždy bylo umět si sednout ke klavíru a prostě hrát. A to ne pouze nazpaměť naučené skladby nebo hrát z not, ale prostě hrát. Improvizovat. Často se mi stávalo, že někde bylo pianino, ale styděla jsem se k němu usednout, protože i přes roky tvrdé průpravy a pilování techniky stačil výpadek tréninku a už jsem si nebyla jistá, zda ještě něco dokážu zahrát, zda si to "pamatuji". Beatu jsem tak oslovila s otázkou, zda se vůbec dá improvizace naučit, zda to člověk nemusí mít " v sobě". Měla jsem možnost s ní strávit dvě hodiny. A tyto dvě hodiny zapříčinily, že dnes dokážu ke klavíru sednout a hrát. A to klidně hodiny. Že jsem si nahrála "svoji skladbu", kterou dokonce sama poslouchám, když nemám možnost hrát.
Beata mi totiž ukázala, že je to vlastně jednoduché, že i když je za tím spousta teorie založené na logických vazbách, člověk dokáže začít improvizovat i s pouhými základy. Ukázala mi pár základních triků, jak mojí zkostnatělou hru rozvolnit a využívat celou klaviaturu.
“  Marie Havlíčková (ex CEO Slevomatu)

Měl jsem štěstí být účastníkem prvního ročníku stipendijního programu MenArt, kam byl můj žák vybrán do skladatelské třídy lektorky Beaty Hlavenkové. Spolu s ním bylo ve skupině dalších 5 stipendistů, každý s naprosto odlišným hudebním zaměřením. Díky možnosti být jako pedagog přítomen výuce všech stipendistů jsem mohl sledovat fantastický hudebně-pedagogický záběr paní lektorky. Dokázala citlivě vést a rozvíjet všechny žáky s udivující lehkostí bez ohledu na to, zda jejich hlavním zájmem byla především klavírní tvorba, aranžování pro bigband, skládání vokálních balad s folklórním nádechem či experimentování se syntezátory a další moderní technikou. Vše na vysoké odborné úrovni podpořené vlastní zkušeností ve všech daných oblastech. Tento celoroční kurs byl primárně určen pro žáky, ale troufám si tvrdit, že minimálně stejně inspirativní přínos měl i pro mě jako pro pedagoga.
Mgr. Radek Škeřík (zástupce ředitele pro hudební obor, Základní umělecká škola Střezina, Hradec Králové)
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Beata-Hlavenkova-zve-na-celodenni-workshop-songwritingu-hudebni-produkce-i-aranzovani~24~brezen~2022/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.