Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníRespect Plus do Prahy opět přiváží Mahala Rai Banda a Skip & Die

28.2.2013 | Autor: redakce | sekce: novinky
Koncertní série Respect Plus bude v pražských klubech pokračovat opět v březnu. První koncert proběhne 11. března v Lucerna Music Baru a nabídne nárat balkánské dechovky Mahala Rai Banda, která spojuje virtuózní hráče ze dvou vesnic, kteří jsou trvale středem zájmu světových hudebních znalců. Poté se 22. března na pódiu Paláce Akropolis v pražské premiéře představí skupina Skip & Die.

Mahala Rai Banda spojuje virtuózní hráče ze dvou vesnic, kteří jsou trvale středem zájmu světových hudebních znalců. Vnuci Nicolae Neacsu, geniálního houslisty Taraf de Haidouks, Aurel a Florin pocházejí z vesničky Clejani ležící 40 km západně od Bukurešti, jež leží na heroinové stezcke vedoucí z Afghanistanu. Po hořkém konci společné kapely Rom Bengale založili Mahalu. K tomu si přizvali dechovou sekci z vesnice Zece Prajini, která je rodištěm členů slavné dechovky Fanfare Ciocarlia. Na posledním albu skupiny, Ghetto blasters, není dechová sekce středem pozornosti, ale součástí širšího konceptu. Vokály nezní jako nouzová výpomoc zpívajícího hornisty, ale jsou těžištěm písně, a dokonce se tu objeví, i když velmi nenápadně, elektrická kytara.

Skip & Die do Prahy přijíždí se svým debutem Riots in the Jungle. Album rapující extravagantní jihoafričanky Cata Pirata s doprovodem živé kapely (kytara, perkuse, samplery, sitar aj.) produkoval holandský producent Crypto Jori známý svou lo-fi elektro trance tvorbou z Nobody Beats The Drum. Jak podotýkají organizátoři koncertu, připravte se na jihoafrický rap, špinavé beaty a hodně basů.

Vstupenky jsou k dostání v síti  Ticketpro. V případě Mahala Rai Banda stojí 350 Kč a u Skip & Die 300 Kč.

Mahala Rai Banda, Praha - Lucerna Music Bar, 11. 3. 13
Skip & Die, Praha - Palác Akropolis, 22. 3. 13
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Respect-Plus-do-Prahy-opet-privazi-Mahala-Rai-Banda-a-Skip-and-Die~27~unor~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.