Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníDo Prahy dorazí balkánská dechovka Fanfare Ciocarlia s kanadským kytaristou Adrianem Raso

4.3.2016 | Autor: PR | sekce: novinky
Nejrychlejší a nejhlasitější balkánská dechovka Fanfare Ciocarlia nabízí změnu: spojila se s kanadským kytaristou Adrianem Raso, navazující na „gypsy swing“, u jehož zrodu stál v první polovině 20. století kytarista Django Reinhart z Belgie. Dochází tak k historickému propojení stylů, které mají společný základ: romské hudby z Východní Evropy a jazzu západoevropských Romů.

Adrian Raso pochází z Toronta a vedle cikánského jazzu ho ovlivnil i rock a blues. Spolupráce zviditelnila i skryté souvislosti: Fanfare Ciocarlia najednou zní jako pouliční kapela z New Orleansu z doby, kdy se tu zrodil jazz. Na společném albu Devil's Tale se setkává široká paleta vlivů - včetně zvonivých kytar, typických pro filmovou hudbu amerických westernů. Album se drželo rekordní čas tři měsíce v čele tabulky World Music Charts Europe a německý gramofonový průmysl mu udělil Cenu kritiky.

Balkánské dechovky pronikly do světa především díky filmové hudbě Gorana Bregoviće. Historie těchto ansámblů, jejichž styl se od českých či německých dechovek dramaticky liší, trvá několik staletí. Na jedné straně sahá k vojenským kapelám z doby Rakousko-Uherska - a na straně druhé do doby, kdy východní Evropu okupovali Turci, kteří s sebou přinesli hudbu s výraznou příchutí Orientu. V posledních dekádách se balkánské styly staly na Západě módou, z níž výrazně vybočuje rumunská sestava Fanfare Ciocarlia, která kombinuje dechové nástroje s úderností punk-rockové kapely.

Více na:
https://www.facebook.com/events/934152473325781/

Vstupenky za 400 Kč stání / 450 Kč sezení k zakoupení v sítích Ticketpro, Goout, Ticketportal nebo přímo v Paláci Akropolis.

Fanfare Ciocarlia & Adrian Raso - Devil's Tale. Praha - Palác Akropolis, 7. 3. 16
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Do-Prahy-dorazi-balkanska-dechovka-Fanfare-Ciocarlia-s-kanadskyk-kytaristou-Adrianem-Raso~04~brezen~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.