Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníBalkánská dechovka Fanfare Ciocarlia v Praze a Brně

1.1.2008 | Autor: redakce | sekce: novinky
Po necelém roce se do Česka vrací skupina Fanfare Ciocarlia. V rámci koncertního cyklu Respect Plus zahraje 14. ledna v pražském Paláci Akropolis a o den později se představí v brněnském klubu Fléda.

Kořeny balkánských dechovek sahají až do osmanské říše a čerpají ze stylu tureckých vojenských kapel. Dominantním nástrojem těchto "tureckých muzik" byla původně zurna, hoboji podobná píšťala, která svým ostrým zvukem pronikla i tou nejhlasitější bitevní vřavou. V 18. století vyměnily vojenské kapely dosavadní orientální nástroje za evropské, ale původní turecký způsob hry si naštěstí ponechaly.

Fanfare Ciocarlia, pocházející ze severovýchodu Rumunska, bývá častovaná titulem „nejrychlejší dechovka na světě“ a na svém kontě má prestižní ocenění BBC Award for World Music za rok 2006. Od roku 1998 skupina vydala pět desek, z nichž nejnovější nese název Queens and Kings a vyšla v loňském roce.

Fanfare Ciocarlia, Praha – Palác Akropolis, 14. 1. 07
Fanfare Ciocarlia, Brno – Fléda, 15. 1. 07
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Balkanska-dechovka-Fanfare-Ciocarlia-v-Praze-a-Brne~01~leden~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.