Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
tagy

tag: FANFARE CIOCARLIA

4.3.2016 Nejrychlejší a nejhlasitější balkánská dechovka nabízí změnu: spojila se s kanadským kytaristou Adrianem Raso, navazující na "gypsy swing", u jehož zrodu stál v první polovině 20. století kytarista Django Reinhart z Belgie.
3.4.2012 Dechovka? Ve srovnání s její středoevropskou podobou hýří tento žánr na východě Evropy úplně jinými rytmy, barvami i temperamentem.
Balkánské dechovky hrají v závratném tempu...
26.1.2012 Šedivé zimní dny v Praze opět oživí world music. Koncerty, které proběhnou od konce ledna do poloviny dubna, se budou už tradičně konat s razítkem Respect Plus. Vystoupí hudebníci a kapely ze všech koutů světa.
22.7.2011 Kulaté jubileum Colours of Ostrava se podařilo oslavit důstojným způsobem. Diváci vytvořili výbornou atmosféru, s počasím to vyšlo téměř na jedničku a řada skvělých hudebních zážitků převážila tu hrstku méně zajímavých.
14.7.2011 Pätnásty ročník najväčšieho slovenského festivalu Bažant Pohoda sa uskutočnil rovnako ako po minulé roky na trenčianskom letisku. Jubilejnú pätnástku sa rozhodli organizátori osláviť pre festival tým najtradičnejším spôsobom.
6.1.2011 Festival Respect se v tomto roce uskuteční 11. a 12. června tradičně na pražském ostrově Štvanice. Do té doby jeho organizátoři stihnou uspořádat ještě několik samostatných klubových koncertů.
5.1.2011 Dechovka? Ve srovnání s její středoevropskou podobou hýří tento žánr na východě Evropy úplně jinými rytmy, barvami i temperamentem. Balkánské dechovky hrají v závratném tempu...
4.3.2010 Další z koncertů cyklu Respect Plus nabídne 15. března v pražském Paláci Akropolis opět rumunskou dechovku Fanfare Ciocarlia, označovanou za vůbec „nejrychlejší dechovku na světě“.
24.9.2009 V hudbě povětšinou nejde o rychlost, není to ostatně žádný sprint na 100 metrů, nicméně honosí-li se někdo titulem „nejrychlejší dechovky na světě“, stěží to jde přejít jen mávnutím ruky. Tato pověst provází rumunskou dechovku Fanfare Ciocarlia, která 12. října zahraje v brněnském klubu Fléda.
8.4.2009 Zatímco středoevropské dechovky jsou mnohdy symbolem hudební tuposti, na východě Evropy hýří tento žánr úplně jinými rytmy, barvami i temperamentem. Už několikrát o tom v Česku přesvědčila třeba kapela Fanfare Ciocarlia, která se 23. dubna vrátí do pražského Paláce Akropolis.

1-10 (14) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.