Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníČeská televize odvysílá přímý přenos Grammy

29.1.2006 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky
Ve středu 8. února budou v americkém Los Angeles předány ceny americké hudební akademie Grammy Awards. Ceremoniál na svém druhém programu odvysílá v přímém přímém přenosu také Česká televize.

Hned v osmi kategoriích je nominována zpěvačka Mariah Carey, r´n´b zpěvák John Legend a raper Kanye West. Šesti nominacemi se honosí Stevie Wonder, Beyoncé Knowles, 50 Cent a Will.i.am z Black-Eyed Peas a po pěti mají U2, Bruce Springsteen, Alicia Keys, Gwen Stefani a Missy Elliott.
Kompletní přehled nominací ve všech 109-ti kategoriích naleznete zde.

Česká hudba má v jedné z kategorií také svého zástupce. Magdalena Kožená nazpívala s Reinhardem Goebelem a Musikou Antiquou Köln album Lamento, které bylo nominováno v kategorii producent roku v klasické hudbě.

Předány budou také ceny za celoživotní přínos hudbě, které převezmou mj. David Bowie, či skupina Cream tvořená Ericem Claptonem, Jackem Brucem a Gingerem Bakerem. (více zde)

Během slavnostního ceremoniálu živě vystoupí U2, Bruce Springsteen, Coldplay, Christina Aguilera, či Mary J. Blige.

Přímý přenos začíná vzhledem k časovému posunu v noci z 8. na 9. února ve 2 hodiny SEČ. Reprízu pak ČT2 odvysílá 9. února ve 21:40.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Ceska-televize-odvysila-primy-prenos-Grammy~29~leden~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.