Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníGrammy v přímém přenosu na České televizi

9.2.2008 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky
Zítra večer budou v americkém Los Angeles již po padesáté uděleny ceny americké hudební akademie Grammy Awards. Hlavní ceremoniál v přímém přenosu odvysílá i tuzemská ČT 2.

Nejvíce nominací si za loňský rok vysloužil rapper Kanye West, a to hned osm, k nimž mu napomohla deska Graduation.
V závěsu za ním následuje s nominacemi v šesti kategoriích britská zpěvačka Amy Winehouse a po pěti želízcích v ohni si za svou práci vysloužili Foo Fighters, Jay-Z, Timbaland, Justin Timberlake a T-Pain.

Hned dvě nominace ovšem tentokrát připadly i na českou zástupkyni Markétu Irglovou, která je společně s Irem Glenem Hansardem nominována díky hudbě k nezávislému filmu Once. Zabodovat může jak jeho soundtrack, tak i titulní píseň Falling Slowly.

Slavnostní ceremoniál přinese vedle samotného předávání cen pochopitelně i řadu hudebních vystoupí. Společně by měly zazpívat zpěvačky Aretha Franklin a Mary J. Blige, Tina Turner by se měla představit společně s Beyoncé, Fergie s Johnem Legendem, dále pak vystoupí Andrea Bocelli, Josh Groban, John Fogerty, Jerry Lee Lewis, John Mayer, Foo Fighters, Feist, Rihanna, či Kanye West.

Televizní přenos z Los Angeles bude na ČT 2 s ohledem na časový posun zahájen ve 2 hodiny v noci z neděle na pondělí a komentovat a tlumočit jej bude Dana Hábová spolu s Ladislavem Šenkyříkem.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Grammy-v-primem-prenosu-na-Ceske-televizi~09~unor~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.