Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníMTV Europe Music Awards: Tři ceny získala Lady Gaga, dvě Justin Bieber

8.11.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky
Tři z pěti nominací v letošních MTV Europe Music Awards ve vítězství proměnila Lady Gaga. Diváci hudební televize ji ocenili jako nejlepšího zpěvačku a nejlepšího popového interpreta a nadto její Bad Romance jako skladbu roku. O jednu cenu méně získal Justin Bieber – v kategoriích zpěvák roku a „Push Artist“.

Všichni ostatní vítězové se museli spokojit s jen jedinou cenou. V žánrových kategoriích mezi takové patří 30 Seconds to Mars (rock), Eminem (hip-hop) a Paramore (alternativa, ehm...), v dalších pak Ke$ha (objev roku), Katy Perry (videoklip), Linkin Park (koncertní kapela) a Tokio Hotel (nejlepší vystoupení v pořadu World Stage).

Tradičně byla udělena i zvláštní cena Free Your Mind za charitativní činnost umělců, kterou tentokrát získala zpěvačka Shakira, a cena EMA Global Icon, obdoba obligátní síně slávy, kterou získala kapela Bon Jovi.

Z držitelů jednotlivých regionálních cen MTV (v Česku ji získali Charlie Straight) pak byl nejúspěšnějším vítěz italského X Factoru Marco Mengoni.

Přehled vítězů:

Nejlepší skladba: Lady Gaga — Bad Romance
Nejlepší videoklip: Katy Perry (featuring Snoop Dogg) — California Gurls
Nejlepší zpěvačka: Lady Gaga
Nejlepší zpěvák: Justin Bieber
Objev roku: Ke$ha
Pop: Lady Gaga
Rock: 30 Seconds to Mars
Alternativa: Paramore
Hip-Hop: Eminem
Nejlepší koncertní interpret: Linkin Park
Nejlepší vystoupení v rámci MTV World Stage: Tokio Hotel
Progresivní interpret (Push Artist): Justin Bieber
Nejlepší regionální interpret: Marco Mengoni
EMA Global Icon: Bon Jovi
Free Your Mind: Shakira
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/MTV-Europe-Music-Awards-Tri-ceny-ziskala-Lady-Gaga-dve-Justin-Bieber~08~listopad~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.