Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníMTV European Music Awards: Taylor Swift, Justin Bieber, One Direction i Carly Rae Jepsen

11.11.2012 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

VIDEO: Taylor Swift - We Are Never Ever Getting Back Together


V Německém Frankfurtu před chvílí skončil hlavní ceremoniál letošních MTV European Music Awards. Oproti předchozím ročníkům se tentokrát se nenašel nikdo, kdo by triumfoval ve zvláště vysokém počtu kategorií, žádné výrazné překvapení nicméně výsledky nepřinesly. Snad jen, že ani jednu cenu nedostala v pro letošek rekordních sedmi kategoriích nominovaná Rihana.

Nejvyšší množství cen připadající na jednoho interpreta se zastavilo u tří. Ty získala americká country-popová zpěvačka Taylor Swift, která byla televizními diváky vyhlášena nejlepší ženskou umělkyní, nejlepší koncertní umělkyní a zpěvačkou s nejlepší image, a kanadský zpěvák Justin Bieber, který byl zvolen nejlepším mužským umělcem, nejlepším popovým interpretem a nejlepším účinkujícím v pořadu MTV World Stage.

VIDEO: Justin Bieber - Boyfriend


Dvě ceny získal britský boyband One Direction, a to za objev roku a za nejlepší fanoušky, a kanadská zpěvačka Carly Rae Jepsen, která zabodovala se svou písní Call Me Maybe a jíž díky pořadu MTV Push patří také cena za vzestup roku.

VIDEO: One Direction - What Makes You Beautiful


V dalších kategoriích zvítězili PSY (videoklip Gangnam Style), Nicki Minaj (hip-hop), Linkin Park (rock), David Guetta (elektronická hudba) a Lana Del Rey (alternativní hudba). Cenu Worldwide act, udělovanou nejúspěšnějšímu z vítězů jednotlivých regionálních cen – tu českou získal rapper Majk Spirit -, převzal čínský zpěvák Han Geng.

VIDEO: Carly Rae Jepsen - Call Me Maybe


Potřetí byla také udělena cena Global icon, pomyslná obdoba síně slávy, kterou si po kapelách Bon Jovi a Queen vysloužila letos zesnulá Whitney Houston.

Přehled výsledků:

Nejlepší píseň: Carly Rae Jepsen — Call Me Maybe
Nejlepší videoklip: PSY — Gangnam Style
Ženská umělkyně: Taylor Swift
Mužský umělec: Justin Bieber
Objev roku:  One Direction
Vzestup roku (MTV Push): Carly Rae Jepsen
Nejlepší koncertní umělec: Taylor Swift
World Stage: Justin Bieber
Pop: Justin Bieber
Hip-hop: Nicki Minaj
Rock: Linkin Park
Elektronická hudba: David Guetta
Alternativa: Lana Del Rey
Image/look: Taylor Swift
Nejlepší fanoušci: One Direction
Worldwide act/regionální kategorie: Han Geng
Global icon: Whitney Houston
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/MTV-European-Music-Awards-Taylor-Swift-Justin-Bieber-One-Direction-i-Carly-Rae-Jepsen~11~listopad~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.