muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníO Eurovizi si zasoupeří Dan Nekonečný, Čechomor i Le Monde

3.1.2008 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

Eurovision Song Contest 2008

Eurovision Song Contest 2008

Kdopak se pokusí navázat na velkolepý úspěch kapely Kabát na loňském ročníku Eurovize a vybojovat Česku alespoň onen jeden pověstný bod? Bude to zpěvák Daniel Nekonečný, diskotékové duo Le Monde z dílny Petera Fidera (Holki, Verona), folklór-popová kapela Čechomor, nebo snad zpěvačka Iva Frühlingová? I ti totiž mají podle dnes zveřejněných nominací se svými skladbami šanci.

Ale také bývalá členka Black Milk Tereza Kerndlová, někdejší vítězové vyhledávací soutěže Coca-Cola Popstar Temperamento, vycházející objev Toxique, nebo trojice loňských finalistů – Gipsy.cz, Sámer Issa a L.B.P. Právě tuto sestavu totiž pořádající Česká televize do národního kola mezinárodní písničkové soutěže Eurovision Song Contest, u nás uváděného pod názvem Eurosong, nominovala.

Z finálové desítky bude 26. ledna na základě diváckého SMS hlasování zvolen reprezentant, který postoupí celoevropského klání, které se letos uskuteční ve srbském Bělehradě. “Oproti loňskému roku se všechny země, kromě tzv. Big 4 (Francie, Německo, Velká Británie a Španělsko) a hostitelské země (Srbsko), zúčastní semifinálových kol. Země tak mají stejné šance na postup a nezáleží na umístění v loňském ročníku. Díky vysoké účasti budou dvě semifinálová kola,” říkají pořadatelé z České televize s tím, že první kolo se uskuteční 20. května a druhé o dva dny dny později. Konečné finále pak proběhne 24. května.

Připomeňme, že Česko se v tomto roce soutěže zúčastní podruhé. Loni, kdy televizní divácí do boje vyslali skupinu Kabát, však se ziskem jediného bodu skončilo na posledním místě.

Písně nominované pro české finále Eurovize:
> Gipsy.cz - Benga Beating
> Tereza Kerndlová - Have Some Fun
> Čechomor - Józef, mój kochany
> Sámer Issa - Pick A Star
> L.B.P. - Don't Leave Me
> Temperamento - Další den přijde
> Le Monde - Another Chance
> Toxique - Two Sides
> Iva Frühlingová - Partir et revenir
> Daniel Nekonečný - Holiday
(Hudební ukázky jsou k poslechu na stránkách soutěže)
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/O-Eurovizi-si-zasouperi-Dan-Nekonecny-Cechomor-i-Le-Monde~03~leden~2008/

Komentáře

celkový počet: 1

ja  ja

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.