Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníO účast na Eurovizi se poperou ex-SuperStars i teta Helča

15.2.2007 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

 fotogalerie
Česká televize na dnešní tiskové konferenci představili desítku finalistů, kteří se v březnu v domácím kole utkají o postup na mezinárodní písničkovou soutěž Eurovision Song Contest (Eurovize), jíž se letos Česká republika zúčastní vůbec poprvé.

České finále Eurovize, které bude moderovat dvojice Jiří Korn a Kateřina Kristelová (ex- T-music), pod názvem Eurosong proběhne 10. března v pražském Veletržním Paláci. V přímém přenosu jej zároveň odvysílá i ČT 1.
Vítěz potom postoupí do mezinárodního semifilále, jež se uskuteční 10. května ve finských Helsinkách. Český zástupce bude jedním z osmadvaceti, kteří budou bojovat o deset postupových míst do závěrečného finále. To proběhne o dva dny později a společně s postupujícími zde vystoupí i čtrnáct zástupců zemí, jež byly v loňském ročníku nejúspěšnější a zajistily si tak přímou finálovou účast.

Mezi deset nominovaných, jež vybrala komise České televize složená z režiséra Libora Kodada, producenta Viktora Průši a dramaturgů Radima Smetany a Ivana Hubače, se dostala nadějná formace Gipsy.cz, která bude soutěžit s písní Muloland, předloňští finalisté Česko hledá SuperStar Vlasta Horváth a Petr Bende, jenž zazpívají písně ze svých aktuálních alb, ale také vyzrálejší Helena Vondráčková, která se představí s novinkovou skladbou Samba, kterou složil Jan Gajdoš.

Mladší ročníky budou naproti tomu reprezentovat Sámer Issa, který bude soutěžit s akustickou verzí novinkové skladby When I Am Wit Her z dílny DJe Nea, Helena Zeťová, jež zazpívá píseň Love Me Again ze svého chystaného alba, nebo někdejší vítězka Zlíntalentu Markéta Poulíčková vystupující pod pseudonymem L.B.P.

Do výběru se dostala i alternativní formace Lili Marlene, za níž stojí klávesista Martin Němec, zpěvák Petr Kolář, který zazpívá píseň Přísahám z muzikálu Golem, a skupina Kabát. Ta však o soutěžní písni doposud nemá jasno, neboť prý původně zamýšlenou skladbu Burlaci nelze zkrátit pod tři minuty.

Maximální tříminutová délka je totiž jednou z hlavních podmínek pro finálovou prezentaci, podobně jako omezení minimálního věku soutěžících, jimž v den finále musí být alespoň 16 let, či maximálního počtu interpretů na pódiu stanoveného na šest. V textech písní se zároveň nesmí vyskytovat vulgární výrazy a soutěžní písně musí odpovídat žánrům pop a rock.

Mezi oslovenými však byli i další interpreti, kteří účast odmítli vzhledem k naplánovaným koncertním turné či natáčení nových desek, nebo díky nesouhlasu se striktními pravidly, podle nichž soutěžní píseň mohla být poprvé uveřejněna po loňském 1. říjnu a ve finále musí být interpretována na halfplayback. „Z tohoto důvodu nám odmítla například skupina Kryštof a to je velká škoda,“ uvedl šéfproducent Viktor Průša.
Mimo kapely kryštof byli dále osloveni rovněž Support Lesbiens, Wohnout, Wanastowi vjecy, Chinaski, David Koller, nebo zpěvačky Anna K., Aneta Langerová a Lucie Bílá.

Divácké SMS hlasování bude spuštěno v pátek 23. února, odkdy budou diváci s jednotlivými nominovanými seznamováni prostřednictvím kampaně na přímý přenos.

Připomeňme, že Eurovizi letos již po dvaapadesáté pořádá mezinárodní organizace EBU sdružující evropská veřejnoprávní média.
Jediným Čechem, jenž se soutěže v minulosti zúčastnil, byl v roce 1968 Karel Gott, který soutěžil za Rakousko. Tehdy neuspěl, ovšem jména některých z vítězů předchozích ročníků jsou obecně dobře známa: Abba, Céline Dion, Buck Fizz, Toto Cotugno, či zpěvačka Ruslana. Prorazit do Evropy se díky soutěži ovšem podařilo i několika dalším z někdejších adeptů, například skupinám Brainstorm a t.A.T.u.


Písně nominované pro české finále Eurovize:

L.B.P. Story Of Life
Petr Bende Zaklínám své moře
Vlasta Horváth Adios
Lili Marlene Žena ze stínadel
Sámer Issa When I Am Wit Her
Heleva Vondráčková Samba
Helena Zeťová Love Me Again
Kabát – bude upřesněno
Gipsy.cz Muloland
Petr Kolář Přísahám


27/2 - update: Helena Vondráčková se zřekla své účasti v soutěži, více ZDE


Fotogalerie:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/O-ucast-na-Eurovizi-se-poperou-exSuperStars-i-teta-Helca~15~unor~2007/

Komentáře

celkový počet: 1

Judla  To je tedy squadra

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.