Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníRock Café Contest pokračuje v pátek 28. října

26.10.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Celorepubliková soutěž pro mladé kapely s vlastní tvorbou Rock Café Contest, 8. základní kolo 9. ročníku:

Kapely: GENETICKÁ CHYBA, STONE FREE, STRONG COFFEE

Rock Café
pátek 28.10. 2011
start 19.30
vstupné 50,-

GENETICKÁ CHYBA

Jak šel čas? Asi takhle. Někdy v roce 2004 jsme se začali pokoušet o nějakou muziku, ale stálo to za velký kulový. Tak jsme to na chvíli dali k ledu. To bejvaly časy, když Pítrs povrzával na housle a Johnyx třískal do akustický kytary. Ovšem v roce 2005, někdy v červnu, jsme si řekli, že bychom to mohli dát znovu dohromady. Změnili jsme nástroje a taky styl. Tímto dnem se začaly psát dějiny skupiny GENETICKÁ CHYBA. Pítrs se naučil na baskytaru a Johnyx si koupil elektriku. Pustili jsme se do hudby s takovou vervou, až nás občas bolely játra. V srpnu roku 2005 jsme uskutečnili první koncert se skupinou MANDRAGE. Všichni jsme měli takovou trému, že jsme ji utopili v pivu a fernetu, ale celkem se to povedlo. Hned jsme dostali nabídku hrát s kapelkou CBM23. Bylo to na konci září, a tak jsme celí zářili. Vystoupili jsme tedy na podiu podruhé. Ovšem po pár dnech jsme zjistili, že naší muzice něco chybí. Ano, byla to druhá kytara. Takže jsme si podali pár inzerátů a vyčkávali jsme, kdo se objeví. Několik kytaristů prošlo naší zkušebnou, až jednou......pic a na našem prahu se objevil Písek. Mno, a už neodešel. To bylo asi v dubnu 2006. V září jsme měli první koncert v novém složení. Poté jsme trošku experimentovali, několikrát vyzkoušeli Můzu, střídali zkušebny a vymejšlili nový songy. Přesně na začátku srpna jsme se zavřeli do studia Accent v Plzni, aby jsme nahráli naše první demo s Názvem PIVOQUARIUM. Dopadlo to nad naše očekávání a v září ve Sříbře proběhl křest. Samozřejmě nezaspáváme na vavřínech a pracujeme na tvorbě co to jen jde.......
V létě 2008 nám vyšla první demo nahrávka, obsahuje 5 písniček + texty ke všem písničkám. 
Léto 2010 - EP 2010 (5 písniček)
TO BE CONTINUED…

STONE FREE

Pomalu už ani nevíme, kdy jsme se sešli poprvé a ocejchovali jeden druhého na čestného člena skupiny Stone Free. Dnes už ze zakládajících členů zůstal jen Karel, který dodnes hraje, zpívá a skládá. Ovšem kapela by s jediným členem nebyla kapelou. A tak ji koncem roku 2007 doplnil Miray (sólová kytara), Péťa (baskytara) a David (bicí). V téhle sestavě jsme vydali album s názvem Feelings (2008), a hrajeme v ní po nejrůznějších klubech a festivalech.
Svoje první album jsme vytvořili doslova na klíně roku 2006 v prostorách zkušebny. O dva roky později vzniklo první promo CD s názvem Feelings. Ukázky některých z jedenácti songů, které na něm najdete, si můžete poslechnout přímo na našich stránkách www.stonefree.cz nebo na bandzone.cz.

STRONG COFFEE

Strong Coffee je českobudějovická kapela složená ze tří mladých hudebníků, Jakub Vančura, David Říha a Patrik Bartizal , která svým neučesaným funk-rockem mnohdy přesahujícím do dalších stylů oslovila za poměrně krátkou dobu své existence velké množství fanoušků.
Kapela byla založena začátkem roku 2010 a za první rok své existence stihla odehrát spoustu koncertů a několik významných vystoupení, mezi které patří například:
- Září 2010 - Předskakování jazzové legendě Štěpánu Markovičovi na Bohemia Jazz Festu 2010
- Listopad 2010 – kapela vydává singl Change, a ve spolupráci s Arte della Tlampač se podílí na hudbě k filmu Hard’s Revenge
- Prosinec 2010- Cena absolutního vítěze soutěže kapel 20. minut slávy v táborském Mileniu 2010
- Vítězství s soutěži Talent v poho 2010 a koncerty se skupinou TATA BOJS na turné Nízkoprahy 2010
V březnu 2011 vydává své debutové mini EP.
V červenci a srpnu 2011 kapela vystoupila kromě jiných koncertů také jako předskokan kapel Blue Effect a Monkey Business.
V současnosti kapela pracuje na materiálu k prvnímu CD a plánuje koncerty v klubech napříč Českou Republikou.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Rock-Cafe-Contest-pokracuje-v-patek-28-rijna~26~rijen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.