Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníThe Atavists šestí na světovém finále GBOB

27.5.2016 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Česká kapela The Atavists odehrála včera svůj set na mezinárodním finále soutěže kapel GBOB v Berlíně a dosáhla na šesté místo. Vítězem se stala kapela Sinoptik z Ukrajiny.


Berlín (Německo) Včera v noci se do známé berlínské čtvrti Kreuzberg sjela čtrnáctka hudebních skupin, národních vítězů mezinárodní soutěže kapel GBOB (The Global Battle Of The Bands) ze států celého světa. Během večerního koncertu se představily kapely ze Singapuru, Austrálie, Ukrajiny či Rumunska. Za Českou republiku se jako devátí v pořadí uvedli skladbou Bad Times a Let you go rockandrolloví The Atavists. Obsadili šesté místo. Vítězem se stala kapela Sinoptik z Ukrajiny.


“Podařilo se nám předat publiku spoustu energie a získat ji mnohonásobně zpět, a tu se pokusíme zúročit v další práci,” vzkázal za kapelu frontman Adam Krofian. "Berlín je město inspirací a atmosféra odrážela alternativní prostředí Kreuzberg, sešlo se tu čtrnáct dobrých kapel, kdo ví, jaké příležitosti nám to přinese,” doplnil Adam. Čtyřčlenná kapela The Atavists balancuje na pomezí blues, stone-rocku a vlivů surfových kapel šedesátých let. Do Berlína přijeli jako vítězové třetího ročníku české podoby soutěže.

“Porotci při závěrečném hodnocení vyzdvihli nevídanou pestrost v zastoupení jednotlivých žánrů, rozhodování tak prý bylo o to těžší,” popisují průběh vyhlášení čeští pořadatelé soutěže, kteří doprovodili The Atavists do Berlína. Další dvě místa v pořadí obsadili Hteththemeth z Rumunska a Bow z Polska. 

Česká republika se k mezinárodnímu klání GBOB připojila před dvěma lety, kdy se poprvé účastnila světového finále v Thajsku. V loňském roce úspěchu dosáhli pražští Stroy, ze světového finále v Oslu (Norsko) si odnesli bronzové umístění a spolupráci s americkým producentem Alainem Johannesem (Queens of the Stone Age, Chris Cornell).
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/The-Atavists-sesti-na-svetovem-finale-GBOB~27~kveten~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.