Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalyČesko-německá jazzová scéna v Boskovicích

7.7.2013 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Na jazzové scéně ve skleníku se každým rokem představují zkušené i začínající kapely z Německa a České republiky. Dramaturgům se pro tento ročník opět podařilo připravit program, který určitě potěší i nejnáročnější příznivce jazzové hudby. Během dvou večerů se zde představí tyto významné osobnosti jazzových scén obou zemí:

Beata Hlavenková trio

Klavíristka, skladatelka a aranžérka Beata Hlavenková patří k nejzajímavějším hudebníkům současné nejen jazzové scény. Krom jazzu a koncertování s vlastním triem, dlouhodobě spolupracuje s Lenkou Dusilovou. Mezi její poslední projekty patří spolupráce na symfonickém albu Zvon Ivy Bittové (2012). Momentálně připravuje nadžánrové, čistě klavírní album – Théodóros, které vyjde na podzim 2013.

Na basu ji doprovází prešovský rodák Rastislav Uhrík  (Vertigo kvintet, Lanugo, Matěj Benko) a momentálně v Berlíně studující bubeník Martin Novák (Lenka Dusilová, Jan Kořínek, Lanugo, Infinite Quintet).

Dorschner-Kaczinsky (GER)

Drážďanský saxofonista a experimentátor Hartmut Dorschner, který je také neúnavným propagátorem freejazzové hudby a rozhodně jednou z hlavních postav na německé freejazzové scéně, si přizval ke spolupráci hráče na bicí nástroje Raye Kaczhinskeho.
V Boskovicích se toto duo představí s programem improvizované hudby, která ovšem opouští linii klasického freejazzu a pracuje programově i s částečně připravenými melodickými motivy.

Twain (GER)

Twain (v překladu „Dvojka“), jsou dva docenti z hudební akademie v Drážďanech, kteří se navzájem znají mnoho let a jejich hudební cesty se nekříží poprvé. V Boskovicích nabídnou strhující směs koncertní hudby, popu a sefarského jazzu, a to jak vlastní kompozice, tak i známé skladby ve vlastní úpravě.

Pitch Bender

Pitch Bender
je soul-jazzová formace hrající autorské skladby na pomezí soulu, jazzu a funky.  Výraznou osobností je zpěvačka Simona Fehérová s velmi specifickým hlasem plným groovu a feelingu, která je též autorkou textů a vyhrála cenu za nejlepší sólový výkon v soutěži Jazz Talent roku 2009 v pražském Jazz Docku.

Schmetterling (GER)

Trio Schmetterling vás vezme na cestu do svých vlastních hudebních sfér. Jejich hudba slyšitelně ovlivněná post-rockem, experimentální hudbou, minimalismem, avantgardou a jazzem, je přesto jedinečná a rozhodně ne nahodilá. Sestava je sice klasická, ale jinak tu  klasické není nic.  Kytara řve, basa zpívá a bubny vyprávějí příběh. Trio vytváří melodie, které kontrastují s rytmy a vytvářejí překvapující dynamiku.

Vladimíra Krčková a Martin Brunner

Zpěvačka Vladimíra Krčková a klavírista Martin Brunner začali spolupracovat – v současné době velmi prozaickým způsobem – díky Facebooku. Vladimíra má totiž zvyk psát na svou zeď místo statusů básně a Martin právě hledal poezii, kterou by zhudebnil... Výsledkem toho je rychle vznikající projekt jazz-popových art songů, který v současné době koncertně můžete slyšet v okouzlující komorní verzi, pouze zpěv a klavír.

No Kissing (GER)

Werner Neumann je profesor hry na kytaru na hudební akademii v Lipsku a v tomto projektu si ke spolupráci přizval mladou hráčku na bicí nástroje Evu Klese. Ta si tuto možnost vysloužila kromě svých nesporných hráčských kvalit i získáním ocenění talent roku na Jazzovém festivalu v Lipsku.

Nano Illusions

Čtveřice talentovaných a energických muzikantů, kteří spolu rádi jsou, hrají a tvoří. Jejich tvorbou lze označit jako pop, který je výrazně doplněn prvky elektroniky, jazzu i alternativy. Celé této směsici přidávají na originalitě české texty, jejichž autorkou je frontmanka kapely Marta Kloučková.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Ceskonemecka-jazzova-scena-v-Boskovicich~07~cervenec~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.