Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalyFestival Boskovice 2014 se blíží

4.5.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Od čtvrtka 10. do neděle 13. července proběhne v Boskovicích 22. ročník festivalu, který je věnován propagaci jedinečné urbanistické památky v tomto jihomoravském městě – židovské čtvrti.

Návštěvníky zde čeká bohatý výběr koncertů nejrůznějších hudebních žánrů na několika scénách, divadla, filmové projekce, výstavy, autorská čtení, komentované prohlídky židovské čtvrti, výtvarné dílny, cyklovýlet, happeningy a další překvapení. To vše bude k vidění a slyšení v amfiteátru letního kina, v zámeckém skleníku, na hradě, v synagoze, v Muzeu Boskovicka, v ulicích židovské čtvrti, v městském kině a na spoustě dalších míst. Festival totiž opět ovládne celé město!

A jaké hudební lahůdky letos pořadatelé připravili? Na hlavní scéně v letním kině vystoupí mimo jiné maďarská kapela Korai Öröm a polští Akurat, z českých pak Nylon Jail, WWW Neurobeat + Fajt, na UNI scéně zahrají Petr Nikl, Kazety nebo Bratři Orffové, blues z Velké Británie přivezou Good Biscuits a ze Slovenska duo Erich Boboš Procházka & Marek Wolf, jazzovou scénu ve skleníku roztančí Los Quemados nebo Grim z Německa a mnoho dalších.

Divadelní představení na hradě budou letos zaměřena na tanec v nejrůznějších podobách a děti se opět mohou těšit na pohádky ve farské zahradě.

Filmové projekce v kině Panorama přinesou ve více než 20 blocích celovečerní filmy, dokumenty a studentské snímky, připravuje se filmový profil režisérky Věry Chytilové či Polské filmové odpoledne.

Příznivci výtvarného umění se mohou těšit například na průřez tvorbou Antonína Střížka za posledních pět let – vedle olejomaleb budou vystaveny fotografie, kresby, náčrty apod. a další zajímavý projekt připravuje se svými studenty katedry fotografie FAMU Jaroslav Bárta.

Odpočinkovou zónu na palouku před hradem i letos připraví kavárna Potrvá. Do pestrého hudebního a divadelního programu zařadí i odpolední sportovní aktivity, jako např. badminton, žonglování, volejbal a další.

Vstupenky:
Permanentka na 4 dny v předprodeji:       
490 Kč – čítárna Unijazzu (Jindřišská 5, Praha 1), Rekomando (Trojanova 9, Praha 2), MIS Boskovice (Masarykovo nám. 1, Boskovice)     
490 Kč + servisní poplatky – Ticketstream, Ticketportal, Ticketpro, Ticketon
Studentská permanentka: 390 Kč po předložení ISIC, ALIVE (IYTC), ITIC, STAFF     
Permanentka pro členy sdružení Unijazz: 250 Kč (k zakoupení pouze v čítárně Unijazzu a na místě)
Držitelé karet ZTP a ZTPP s doprovodem: 250 Kč     

Permanentka na místě: 650 Kč, studentská 550 Kč (platí v letním kině, na hradě, v zámeckém skleníku, na UNI scéně, v kině Panorama, v evangelickém kostele a ve farské zahradě)     

Vstupenky na jednotlivé akce k dostání na místě od 10 do 290 Kč.     
Děti do 12 let v doprovodu rodičů zdarma.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Festival-Boskovice-2014-se-blizi~04~kveten~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.