Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalyVe městě na jižní Moravě vás čeká již tradiční festival Boskovice

27.6.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Zatrhněte si v kalendáři druhý červencový víkend a přijeďte strávit čas plný léta a pohody do Boskovic, města s výjimečným géniem loci. Již po dvaadvacáté se zde uskuteční festival jedinečný svojí atmosférou a pestrým programem.

A na co se letos mohou návštěvníci těšit? Festival zahájí v zámeckém skleníku skupina Chassidic Songs ze Slovenska, na hlavní scéně v letním kině vystoupí mimo jiné česká kapela DVA, která představí své nové album Nipomo, návštěvníky roztančí mezinárodní projekt United Flavour (E/USA/CZ), maďarská kapela Korai Öröm a polští Akurat, z českých pak Nylon Jail, WWW Neurobeat + Fajt, na UNI scéně zahrají Petr Nikl, nebo Bratři Orffové, blues z Velké Británie přivezou Good Biscuits, jazzovou scénu ve skleníku rozpohybují Limbo nebo Grim z Německa...

Novou inscenaci Lhář zahraje boskovické divadlo NABOSO již první den festivalu v Sokolovně. Divadelní představení na hradě budou letos zaměřena na tanec v nejrůznějších podobách a děti se opět mohou těšit na pohádky ve farské zahradě. Na hradě mimo jiné vystoupí loutkové divadlo s živým zpěvem a pohybovou akrobacií Noriho Sawy a Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka, ve farské zahradě pak například Divadlo plyšového medvídka.

Filmové projekce v kině Panorama přinesou ve více než 20 blocích celovečerní filmy, dokumenty a studentské snímky, připravuje se filmový profil režisérky Věry Chytilové či Polské filmové odpoledne.

Příznivci výtvarného umění se mohou těšit na průřez tvorbou Antonína Střížka za posledních pět let – vedle olejomaleb budou vystaveny fotografie, kresby, náčrty apod. a další zajímavý projekt připravuje se svými studenty katedry fotografie FAMU Jaroslav Bárta.
To a mnoho dalšího vás čeká na jedinečném festivalu v Boskovicích!  

Permanentka na čtyři dny stojí v předprodeji 490 Kč, na místě 650 Kč; pro studenty 390 Kč a 550 Kč. Podrobné informace najdete na www.boskovice-festival.cz
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Ve-meste-na-jizni-Morave-vas-ceka-jiz-tradicni-festival-Boskovice~27~cerven~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.