Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Michal Horáček, Petr Hapka a Ondřej Brzobohatý - Tante Cose da Veder

8.2.2012 | Autor: Lukáš NevolaSony Music (36:34)
Michalu Horáčkovi bývá leckdy podsouváno narcistní velikášství a při pohledu na unikátní kolekci, na níž se prominenti popové scény ujali osmi variací téže písně, ten pocit ještě zesílí. Přiznejme ovšem, že je to vskutku pozoruhodný artefakt: skladbu Tante Cose Da Veder z lyrikálu Kudykam zde zpívají Karel Gott, Jarek Nohavica, Dan Bárta, Jiří Suchý, Szidi Tobias, Aneta Langerová a Katarina Knechtová, a po svém odpovídají až existenciálně syrovému autorskému podání Petra Hapky z úvodu.

Zásadní díl práce na albu odvedl aranžér Ondřej Brzobohatý, který se v jednom rozhovoru nechal slyšet, že kdyby měl tohle CD v ruce u závěrečných zkoušek na konzervatoři, jistě by neodešel s dvojkou ze skladby…

A v tom možná dlí skrytý čertík projektu – přece jen to celé působí jako cvičeníčko na zadané téma, pravda, zdařilé. Vždyť mistři Gott, Bárta, Nohavica či Suchý opravdu znějí uvěřitelně a přesvědčivě jako ve vlastních autorských  počinech.

Snad jen Katarina Knechtová působí v této společnosti malinko nepatřičně a s písní se potýká trochu křečovitě. V tu chvíli zamrzí, že se raději nepodařilo (ať už z jakéhokoliv důvodu) přizvat paní Hanu Hegerovou, a pocit dramaturgické neúplnosti malinko vzbuzuje též nezařazení „základní“ verze Tante Cose da Veder s Vojtou Dykem.

Zlatý hřeb: kontrast jednotlivých provedení
Zní to jako: popové album, které si s jiným nespletete

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Michal-Horacek-Petr-Hapka-a-Ondrej-Brzobohaty-Tante-Cose-da-Veder~08~unor~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.