Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Petr Hapka & Michal Horáček: Kudykam

19.12.2009 | Autor: Petr KorálSony Music (56:57)
Nový počin Petra Hapky a Michala Horáčka, „soundtrack k lyrikálu“ Kudykam, sice vychází pod hlavičkou H&H, ale protože autorský rukopis této dvojice už je natolik čitelný a „očekávatelný“, album vás těžko něčím překvapí. Oba pánové se nacházejí ve stabilní (ne vždy zcela excelentní, ale přesto pořád vysoké) skladatelské, resp. textařské formě, a tak jejich písničky jsou v nejhorším případě „jen“ průměrné – jenže i umělecký průměr v podání H&H je v kontextu české pop music pro mnohé nedosažitelnou hranicí.
Hodně tudíž záleží na tom, jakému hrdlu svoje věci svěří. A v tomto ohledu měli H&H téměř vždy mimořádně šťastnou ruku. K objevům nového alba patří především Karel Dobrý a Ondřej Ruml – kdo by u toho druhého, dosud známého hlavně svou účastí ve finále X Factoru, tipoval, že je potenciálně znamenitý šansoniér? Bravurně se se specifickou hapko-horáčkovskou náladou popasoval i Karel Gott, a tak jediným vyloženě nepřesvědčivým momentem je nová verze letité písně V penziónu Svět – Jan Maxián prostě při vší snaze nemá Kocábovo výrazové charisma. To František Segrado si s původně Müllerovým Rozeznávám poradil daleko lépe...

Zlatý hřeb: Hladiny (Karel Dobrý), Havrani na sněhu (Ondřej Ruml)
Zní to jako: jak asi mohou znít písničky Hapky a Horáčka?

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Petr-Hapka-Michal-Horacek-Kudykam~19~prosinec~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.