Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníPřituhuje, folkaři Žamboši vydávají novou desku

11.5.2009 | Autor: redakce | sekce: novinky
Vsetínské formaci Žamboši, tvořené písničkářem Janem Žambochem, jeho manželkou a zpěvačkou Stanislavou a perkusistou Jiřím Nedavaškou v roli stálého hosta, dnes vychází druhé album s názvem Přituhuje.

„Po posledním hraní tady u nás v jednom baru se ke mně doneslo, že to prý není žádný folk, ale psychedelický punk. Jistě, byla to asi nadsázka. Ale i tak si myslím, že jsme se sakra posunuli a docela Přituhuje,“ vysvětluje název desky Jan Žamboch, jenž je zároveň výhradním autorem všech dvanácti písní.

Z hudebního pohledu k nástupci tři roky starého debutu To se to hraje…, který získal od Akademie populární hudby žánrovou cenu Anděl, dodává: „Přál jsem si udělat jinak znějící album, více zvukově kompaktní, rozmáchlejší v aranžmá, a přitom pohromadě držící tématy písní. Snad se zadařilo.“

V roli hostů se natáčení zúčastnili kontrabasista Jaromír Honzák, flétnista a saxofonista Michal Žáček, baskytarista Petr Vavřík, kytarista Peter Binder, perkusionista Jakub Kupčík a bubeník Marcel Gabriel.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Prituhuje-folkari-Zambosi-vydavaji-novou-desku~11~kveten~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.