Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníŽamboši s Lucií Redlovou ladí kytary na Flédu

20.10.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
26. 10. 2010 FLÉDA
Start: 20:00 h


Tato vsetínská trojice, kterou tvoří manželé Honza a Stáňa Žambochovi spolu s perkusistou Juřím Nedavaškou, se od roku 2002 vypracovala z nenápadného folkového uskupení na oblíbenou kapelu, obrážející kluby a festivaly se svými „recitály“. Výrazná osobnost lesníka Honzy Žambocha prosakuje do tvorby této skupiny nejen skrze neotřelou hru na kytaru, ale zejména texty, které praskají ve švech slovními hříčkami a vůbec hravě a umně zvládnutou praáci s českým jazykem. Poté, co po několik let vystupovali a vyhrávali folkové ceny, natočili Žamboši v roce 2006 debut To se to hraje… ve spolupráci například s Petrem Vavříkem z Buty, Petrem Surým z Druhé trávy či Lucií Redlovou. Toto album vyšlo, stejně jako následující nahrávka Přituhuje, u Indies a obě získaly cenu Akademie populární hudby v kategorii Folk & Country, čímž se staly nepochybně jedněmi z nejvýraznějších českých interpretů folkové hudby a přilehlých žánrů dnes. Aneb, jak říkají sami Žamboši, Folk is not mrtef!

Spolu s nimi zahraje také rodačka z Valašského Meziříčí Lucie Redlová. Přes osm let působila v kapele Docuku, se kterou natočila dvě alba, jedno z nich získalo nominaci na Anděla. Jako sólová hudebnice vydala loni debutovou desku První poslední, kterou producentsky zaštítil Steve Wall z irské kapely The Walls, který se do Valašského Meziříčí dostal díky zájmu o Glena Hansarda a Markétu Irglovou. Lucie Redlová s The Walls později také odehrála turné, koncertovala i se spřízněnými Žambochy. Sama hraje především na kytaru a mandolínu, poetické texty, které padnou její křehké duši na míru, pochází většinou od Radky Bzonkové a později také od Jakuba Horáka. Její intimní sólová vystoupení začala loni naživo doplňovat doprovodná kapela Garde.

Vstup: 120,- / na místě 140,-

Předprodeje:
Fléda, www.ticketstream.cz, www.ticketportal.cz, Indies, Wolf, Brněnské kulturní centrum, Dům Pánů z Lipé, Krmítko, Kudrna
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Zambosi-s-Lucii-Redlovou-ladi-kytary-na-Fledu~20~rijen~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.