Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníAnděl 2006: Tři ceny pro skupinu Kryštof

18.3.2007 | Autor: redakce | sekce: novinky
Hned tři sošky Andělů si ze včerejšího udílení cen Akademie populární hudby v ostravské ČEZ Areně odnesla skupina Kryštof. Vyjma neproměněné nominace pro nejlepší zvukovou nahrávku roku, která byla vyhlášena již ve čtvrtek, tak kralovala všem kategoriím, mezi jejichž nominacemi se objevila: zvolena byla skupinou roku, deska Rubikon nejlepším popovým albem a stejnojmenný singl potom skladbou roku.

Nejlepší rockové album podle Akademie natočila skupina Wohnout, nejlepším DVD byl zvolen záznam koncertu Michala Pavlíčka z pražské Sazka Areny, videoklipem Známka punku od Visacího zámku a událostí roku festival Colours of Ostrava. V kategorii zpěváků letos poprvé triumfoval Matěj Ruppert, mezi zpěvačkami Anna K., objevem roku se stala skupina Gipsy.cz.
V rámci ceremoniálu byla oceněna i nejlepší alba z žánrech folk & country a hip-hop & r'n'b, jež připadly skupinám Žamboši a Pio Squad. Doplnily tak již známé vítěze ostatních žánrových kategorií, jenž byli vyhlášeni o dva dny dříve.

Do síně slávy byl uveden zesnulý skladatel Karel Svoboda, hudební osobností roku se podle hlasování televizních diváků stal Jaromír Nohavica a již tradiční zvláštní cena prezidenta Akademie udělovaná charitativním projektům připadla sbírce Pomozte dětem.


Kompletní přehled výsledků:

Hlavní kategorie:
Skupina roku: Kryštof
Zpěvačka roku: Anna K.
Zpěvák roku: Matěj Ruppert
Skladba roku: Kryštof - Rubikon
Videoklip roku: Visací zámek - Známka punku
Objev roku: Gipsy.cz
Album roku - pop & dance: Kryštof - Rubikon
Album roku - rock: Wohnout - Polib si dědu
DVD roku: Michal Pavlíček - Beatová síň slávy
Událost roku: Colours of Ostrava

Zvláštní ceny:
Síň slávy: Karel Svoboda
Hudební osobnost roku: Jaromír Nohavica (divácké hlasování)
Zvláštní cena prezidenta APH: Pomozte dětem

Ostatní vítězové ocenění s předstihem zde
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Andel-2006-Tri-ceny-pro-skupinu-Krystof~18~brezen~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.