Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníCharlie Straight, Tomáš Klus, Ewa Farna... aneb 5 Andělů pro Třinec

18.4.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky
Pětkrát Třinec, dvakrát Ostrava a k tomu Aneta Langerová a Monkey Business – to jsou výsledky cen Anděl za loňský rok, které včera večer v pražské Incheba Areně vyhlásila Akademie populární hudby.

Ve všech třech kategoriích, kde byla nominována, triumfovala mladá třinecká kapela Charlie Straight. Zabodovala v kategoriích album roku (She's a Good Swimmer), objev roku a videoklip roku (Platonic Johny). Do Třince putují taktéž ceny pro zpěváka a zpěvačku roku, z nichž se radují Tomáš Klus a Ewa Farna.

Do nedaleké Ostravy putují dvě speciální ceny. Ocenění za nejprodávanější album roku 2009 si díky svému koncertnímu záznamu V Lucerně převzal písničkář Jaromír Nohavica a do Síně slávy byla uvedena zpěvačka Marie Rottrová.

Pouhé dvě ceny zamíří mimo Moravskoslezský kraj, a to díky Anetě Langerové, jejíž píseň V bezvětří se stala skladbou roku, a Monkey Bussiness, kteří byli vyhlášeni skupinou roku.

Pro úplnost připomeňme, že hlavnímu ceremoniálu v úterý předcházelo ještě vyhlášení žánrových cen, jejichž vítězi se stali Květy (Alternativní hudba), Green Smatroll (Ska & Reggae), Jaromír Honzák Quintet (Jazz & Blues), BraAgas (World music), Žamboši (Folk & Country), Mythematica (Elektronická hudba), BPM (Hip-hop) a Negative Face (Hard & Heavy).

Kompletní přehled výsledků:

Hlavní kategorie:

Zpěvák roku: Tomáš Klus
Zpěvačka roku: Ewa Farna
Skupina roku: Monkey Business
Album roku: Charlie Straight - She's a Good Swimmer
Skladba roku: Aneta Langerová - V bezvětří
Objev roku: Charlie Straight
Videoklip roku: Charlie Straight - Platonic Johny


Speciální ocenění:

Nejprodávanější album roku: Jaromír Nohavica – V Lucerně
Síň slávy: Marie Rottrová


Žánrové ceny:

Alternativní hudba: Květy - Myjau
Ska & Reggae: Green Smatroll - Rude Jazz
Jazz & Blues: Jaromír Honzák Quintet – Little Things
World music: BraAgas – Tapas
Folk & Country: Žamboši - Přituhuje
Elektronická hudba: Mythematica - Mythematica
Hip-hop: BPM - Horizonty
Hard & Heavy: Negative Face - Garden Of Wishes
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Charlie-Straight-Tomas-Klus-Ewa-Farna-aneb-5-Andelu-pro-Trinec~18~duben~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.