muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatní„Nejrychlejší dechovka na světě“ Fanfare Ciocarlia má namířeno do Brna

24.9.2009 | Autor: PR | sekce: novinky

Fanfare Ciocarlia

Fanfare Ciocarlia

V hudbě povětšinou nejde o rychlost, není to ostatně žádný sprint na 100 metrů, nicméně honosí-li se někdo titulem „nejrychlejší dechovky na světě“, stěží to jde přejít jen mávnutím ruky. Tato pověst provází rumunskou dechovku Fanfare Ciocarlia, která 12. října zahraje v brněnském klubu Fléda.

Jejich příběh je skoro jako vytržený z pohádkové knížky. Dvanáctičlenný, ďábelsky svižný, ansábl pochází z vesnice Zece Prajini s ne více než čtyřmi sty obyvateli. Dali se dohromady zhruba v roce 1996 a od té doby už procestovali 50 zemí, na kontě mají 7 alb a jedno DVD, zahráli si v Hollywoodu, účinkovali ve snímku Head On a podíleli se dokonce i na soundtracku k filmu Borat, kam přispěli coververzí skladby Born To Be Wild.

Jejich zatím posledním albem je Queens and Kings z roku 2007. Na tomto díle, věnovaném památce jejich zesnulého klarinetisty Ioana Ivancea, se podílely více než dva tucty muzikantů nejen z Rumunska, ale také z Francie, Maďarska, Srbska, Bulharska a dalších.

Vstupenky jsou k zakoupení v obvyklých předprodejích za 290 Kč, na místě potom za 350 Kč.

Fanfare Ciocarlia, Brno – Fléda, 12. 10. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Nejrychlejsi-dechovka-na-svete-Fanfare-Ciocarlia-ma-namireno-do-Brna~24~zari~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.