Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníVeletrh Musikmesse – nejbližší příležitost k poznávání světa hudebních nástrojů

5.3.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Přípravy na Musikmesse, veletrh hudebních nástrojů, not, hudební produkce a obchodních kontraktů ve světě hudby, jsou v plném proudu. Není divu, letos totiž festival proběhne o měsíc před obvyklým termínem, a to již ve dnech 12. až 15 března 2014. Na veletrhu se vedle třiceti tisíc hudebních nástrojů – od malých zvonečků až po impozantní koncertní křídla – představí i rozličné příslušenství a vybavení pro hudebníky a vše okolo marketingu a služeb v oblasti hudebních nástrojů a not.

Stejně jako v uplynulých letech bude na veletrhu Musikmesse 2014 zastoupen celý svět. Díky širokému mezinárodnímu záběru zaručuje veletrh Musikmesse bohaté kontakty mezi obchodníky, výrobci, distributory a spotřebiteli. Na loňské Musikmesse se jednasedmdesáti tisícům návštěvníků, hlavně výrobců, obchodníků a distributorů,  představilo 1370 vystavovatelů z jednapadesáti zemí. Mezi návštěvníky tradičně nechyběli hudební nadšenci.

Veletrh Musikmesse bude pro širokou veřejnost otevřen i v pátek odpoledne a v sobotu. V tomto čase mají amatérští hudebníci a celé rodiny hudebních nadšenců jedinečnou šanci si vyzkoušet či poslechnout celou škálu hudebních nástrojů, ti šikovnější zde také mohou předvést své hudební umění. K návštěvě zve i téměř tisíc akcí, připraveny jsou koncerty, ceremoniály, workshopy, jamy a jiné hudební srazy, autogramiády a prezentace produktů. Všechny tyto akce jsou návštěvníkům otevřené výhodně pod jednou střechou.

Koncepce Musikmesse zůstává téměř stejná – dechové nástroje najdeme v hale 4.1, přímo vedle haly 3. Strunné nástroje se představují v hale 3.1 a vedlejší prostory potom hostí vydavatele not a stánky s akustickými kytarami. V hale 3.1 najdeme instrumenty pro hudební výchovu, perkuse a různé příslušenství. Harmoniky se dočkaly malé změny a jsou nyní rovněž v hale 3.1. Elektrické  a basové kytary a vše, co k nim patří, najdete v halách 4.0 a 3.0. Musikbiz a příslušní vystavovatelé budou v hale 5.1 a Musikbiz Lounge & Congress v hale 5._B. Tento rok si větší prostor než obvykle vyhradila pianina, piana, koncertní křídla a historické klávesové nástroje, které najdete v halách Forum 1 a 5.0.

Musikmesse – veletr i hudební akce

Musikmesse je nejenom kontraktační výstavou, ale i jedinečnou hudební akcí, která láká nejenom obchodníky, ale také širokou veřejnost. V reakci na velký ohlas z roku 2013 se  Musikmesse v roce 2014 opět otevře veřejnosti v pátek odpoledne od 14,00 a poté i v sobotu. Tato akce a vstupenky za sníženou cenu míří hlavně na školní mládež a všechny, kdo chtějí na veletrh přijít ve volném čase. Jako vždy má široká veřejnost možnost navštívit Musikmesse v sobotu (15 března 2014), kdy je možno se obrátit přímo na výrobce a vystavovatele a vyzkoušet si přímo v halách různé hudební nástroje. V sobotu veletrh nabízí bohatý doprovodný program plný koncertů, workshopů, autogramiád a prezentací výrobků. „Výskyt“ hvězd je v sobotu daleko vyšší, než jakýkoli jiný den, kdy se na veletrhu pohybují spíše obchodníci. Na pódiích se v sobotu představí celá řada hvězd z Německa i ze zahraničí a bude se na co dívat a co poslouchat – hvězdy předvedou svůj um a na stáncích vystavovatelů se představí nejnovější zajímavosti a inovace.

Udílení cen a další akce

Vedle možnosti se seznámit pod jednou střechou  se všemi novinkami v hudebním sektoru nabízí Musikmesse i množství doprovodných akcí, jako jsou předávání ocenění vybraným výrobkům a možnost seznámit se s výrobci a lidmi, kteří za těmito produkty „stojí“. Zahájení patří ceremoniálu PRG Live Entertainment Award, který je zaměřen na produkci koncertních turné a koncertů. Ve ‘Festhalle’ frankfurtského výstaviště dostanou z rukou hudebních hvězd oceněni ti, kdo jejich koncerty a turné organizují. Další předávání cen vyšlo ze společné iniciativy Federální asociace německých výrobců hudebních nástrojů (Bundesverband der Deutschen Musikinstrumenten-Hersteller e. V. - BDMH) a společnosti Messe Frankfurt a jedná se o známou Frankfurtskou hudební cenu, která se na veletrhu uděluje za vynikající výsledky v interpretaci hudebních děl, skladbě, hudební vědě a hudební výuce.

Mezi dalšími cenami je třeba zmínit Německou cenu hudebních nástrojů, jež je udělována nejlepším hudebním nástrojům. Je to jediná cena, kterou uděluje německé Ministerstvo hospodářství a techniky, což ukazuje na výjimečnou roli sektoru hudebních nástrojů v Německu.  

Podpora mladých lidí

Musikmesse pomáhá šířit povědomí a vztah k hudbě a hudebnímu vzdělávání především mezi mladými lidmi. Jednou z mnoha akcí určených mládeži je interaktivní Music4Kids, kde si děti mohou vyzkoušet hudební nástroje a akustické sestavy. Je to dobrý způsob, jak děti poutavým způsobem uvést do světa hudby a zvuku. Music4Kids se stala největší světovou akcí svého druhu a ročně se jí zúčastní kolem deseti tisíc dětí.
Letos bude tato akce primárně určená pro školní a školkové kolektivy zahájena  10 března 2014. Pro obchodníky bude Music4Kids otevřena ve dnech 12 až 14 března. Všichni návštěvníci Musikmesse se mohou na Music4Kids podívat v pátek odpoledne a v sobotu, kdy je veletrh otevřen široké veřejnosti.

Pro trochu starší a „vyspělejší“ mládež je určeno finálové kolo soutěže SchoolJam, ve které školní kapely soutěží o titul „Nejlepší německá školní kapela“. Na profesionálně nazvučeném podiu se koná závěrečné klání osmi nejlepších kapel, které se ze všech sil snaží přesvědčit porotu složenou z hudebníků, hudebních publicistů a dalších odborníků.

Vše pro hudbu pod jednou střechou

Na Musikmesse se v pěti výstavních halách prezentují hudební nástroje, příslušenství a služby pro hudební sektor. Najít tu lze skutečně vše počínaje klasickými nástroji přes akustické a elektrické kytary, basové kytary, sound systémy, dechové nástroje, perkuse, klávesové nástroje klasické až po počítačový hardware a software, harmoniky, noty, hudební literaturu, služby pro hudební marketing a prodej, platformy pro hudebníky a hudební kursy.

Musikmesse pokrývá kompletní spektrum od nápadu přes kompozici a vytváření hudby až po naslouchání hudbě na nosičích nebo internetu. Jinými slovy, návštěvníci Musikmesse zde mohou objevovat a obdivovat vše, co k hudbě patří – od nástrojů a not až po hudební produkci, marketing a prodej.

Musicbiz Lounge & Congress

Kongres s hudební tématikou Musikbiz Congress je výborná možnost, jak se dozvědět o nových trendech v hudebním marketingu, detailech z autorského práva nebo související legislativy a dalších zajímavostech. Prostor Musikbiz Lounge je místem, kde vystavovatelé představují své názory a produkty a kde si mohou návštěvníci vyměňovat názory a informace ve velmi uvolněné atmosféře. Prostor Musikbiz Lounge & Congress najdete v hale 5.1_B a bude otevřen po celé čtyři dny konání veletrhu.

Navštivte veletrhy Musikmesse a Prolight + Sound současně

U mnoha produktů a služeb není žádná jasná dělicí čára mezi spotřebiteli z řad široké veřejnosti a mezi profesionály a majiteli půjčoven. To platí i pro ty, kdo využívají studiovou techniku, studiový software, mikrofony a efekty – vybavení, které stejně dobře využijete v profesionálním studiu jako doma u hudebního fanouška. Proto se organizátoři rozhodli uspořádat veletrhy Musikmesse a Prolight + Sound současně. Ten, kdo si koupí vstupenku na Musikmesse, má vstup na Prolight + Sound zdarma, platí to i opačně. Za cenu vstupenky získává návštěvník i jízdenku druhou třídou v místní hromadné dopravě provozované společností RMV. Vstupenky lze zakoupit online na Ticket Shopu, kde je možnost je obratem i vytisknout.

Veletrh Musikmesse – otevírací hodiny
12. až 15. března 2014 od 09.00 do 18.00 hodin

Vstupné na Musikmesse 2014
Obchodníci (12. až 15. března 2014)
Denní vstupné (při zakoupení na místě) 45 €
Denní vstupné (při zakoupení předem) 29
Sezónní vstupné (při zakoupení na místě) 69
Sezónní vstupné (při zakoupení předem) 46
Veřejnost (pátek odpoledne a sobota)
Odpolední vstupné (při zakoupení na místě), tj. pátek 14. března 2014 od 14.00 hodin)
Dospělí (při zakoupení na místě) € 10
Děti ve věku 6-14 let (při zakoupení na místě) € 5
Denní vstupné (15. března 2013)
Dospělí (online - předem) € 20
Dospělí (při zakoupení na místě) € 30
Děti ve věku 6-14 let (při zakoupení na místě) € 8
Snížené vstupné:
Žáci/studenti (při zakoupení na místě) € 16
Rodiny, tj. až 2 dospělí a jedno až tři děti ve věku 1 rok až 14 let (při zakoupení na místě) € 35
Skupiny, tj. minimálně skupina 25 lidí (při zakoupení na místě) € 16 každý člen skupiny

Další informace a fotografie ve vysokém rozlišení získáte na stránkách www.musikmesse.com.

Musikmesse
Mezinárodní veletrh hudebních nástrojů, not, hudební produkce a obchodních kontraktů ve světě hudby
Mezinárodní veletrhy Frankfurt
Frankfurt nad Mohanem, 12. až 15. března 2014
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Veletrh-Musikmesse-nejblizsi-prilezitost-k-poznavani-sveta-hudebnich-nastroju~05~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.