Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníMusikmesse 2021

15.7.2020 | Autor: PR | sekce: novinky
Musikmesse: nové datum konání v říjnu 2021, nově navázaná spolupráce s kreativním hubem THE ARTS+

Musikmesse zahajuje spolupráci s hubem THE ARTS+, vlajkovou lodí Frankfurter Buchmesse (Frankfurtský knižní veletrh) s cílem dát veletrhu nový kreativní obsah. Příští veletrh Musikmesse se bude konat ve dnech 22. až 24. října 2021 a celé tři dny bude probíhat souběžně právě s Frankfurter Buchmesse. Obě akce však zůstanou nadále nezávislými veletrhy. V současné době vedou organizátoři Musikmesse jednání s pořadateli dalších kulturních akcí i se zástupci kreativního sektoru, kteří projevili zájem ve stejnou dobu zorganizovat na plochách veletržního centra další akce. Díky nové spolupráci vznikají hodnotné synergie nejen pro vystavovatele, ale i pro návštěvníky.  

THE ARTS+ do partnerství přináší inovativní obsah, kreativní obchodní modely i technologie, které jsou relevantní právě pro hudební sektor. Kromě vydavatelství se mezi vystavovateli představí i známé think-tanky a start-upy aktivní zejména v oblasti nových technologií a digitálního podnikání. V rámci této spolupráce organizátoři plánují na rok 2021 společný podnikatelský kongres mezinárodního kreativního podnikání. Podnikatelé z daného sektoru dostanou na tomto kongresu možnost seznámit se s hodnotnými přednáškami a odnesou si nové impulzy, jež jim přiblíží nové informace z důležitých oblastí jejich podnikání, například v oblasti práv a obchodování s licencemi a také nových podnikatelských modelů v době progresivního slučování různých médií.  

Frankfurt nabízí své zdroje zejména proto, aby zvýšil úroveň propojení v rámci tohoto sektoru. Jako organizátoři veletrhů chceme k tomuto silnějšímu propojení významně přispět. Společně s naším partnerem THE ARTS+ jsme rozvinuli vizi eventu, který pod jednu střechu přivede hudebníky, autory, umělce, vývojáře obsahu, vydavatelské experty, business developery, názorové leadery a influencery,“ vysvětluje Detlef Braun, člen představenstva společnosti Messe Frankfurt GmbH. „Jsme rozhodnuti pokračovat v rozvíjení obsahu veletrhu Musikmesse a hodláme plně využít nových synergických efektů k tomu, abychom na veletrh přivedli firmy z hudebního světa, jež zde navážou kontakty s novými relevantními cílovými skupinami.“

Silné partnerství a nové perspektivy       
Díky své spolupráci s THE ARTS+ dokončil veletrh Musikmesse důležitou etapu svého evolučního procesu, který společnost zahájila již před mnoha lety. První ročník Musikmesse proběhl v roce 1980 jako klasická produktová show zaměřená na hudební nástroje a noty. O té doby se však neustále rozšiřuje, hledá nová témata a stále více cílí na otázku společenského a ekonomického významu hudby a hudebního zážitku. Jako vždy bude Musikmesse 2021 ideální platformou pro prezentaci nových produktů z oblasti hudebního průmyslu, a to jak v rámci výstaviště, tak v rámci doprovodného programu.

V budoucnosti zůstanou veletrhy Buchmesse (20. až 24. října 2021) a Musikmesse (22. až 24. října 2021) nezávislými veletrhy a každý z nich si udrží svoji vlastní nezávislou cílovou skupinu i obsah.
Další informace o projektu budou zveřejněny zanedlouho.

www.musikmesse.com
www.theartsplus.com
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Musikmesse-2021~15~cervenec~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.