Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníPalác Akropolis zažije v říjnu drnkací smršť v podání souboru The Ukulele Orchestra of Great Britain

15.10.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Neobvyklý zážitek čeká 29. října na návštěvníky Paláce Akropolis. Vůbec poprvé v České republice zahraje britská skupina The Ukulele Orchestra of Great Britain, nejslavnější soubor hráčů na ukulele na celém světě, který fanoušky baví už od poloviny osmdesátých let. Jejich specialitou jsou osobité coververze převracející zažité představy o hudebních žánrech. Ve svém repertoáru mají skladby od Čajkovského přes Davida Bowieho až po Nirvanu. Praha se už dnes může těšit na bláznivé, strhující a zároveň virtuózní vystoupení.

Hudební nástroj ukulele se zrodil na konci 19. století na Havaji a je proto nejčastěji spojován s tichomořskou exotikou. Co se ale stane, když tuto „bonsaj kytary“ vezme do ruky skupina britských virtuózů a začne na ně hrát klasiku, punk nebo melodie ze spaghetti westernů? Výsledkem nemůže být nic jiného než báječný koncertní zážitek, který překračuje hranice historických epoch či zavedených žánrů a konfrontuje posluchače s jejich představou kýče či „dobrého vkusu“. To všechno slibuje první pražská návštěva souboru The Ukulele Orchestra of Great Britain.

Ve světě v současnosti rozhodně není slavnějšího tělesa hráčů na ukulele. Koncertovali na všech kontinentech, vystupovali v Royal Albert Hall či v opeře v Sydney, ale zahráli si i na rockovém festivalu v Glastonbury. Jejich desky bodují v žebříčcích, skladby doprovází seriály či filmy a jsou také častými hosty britských televizních stanic. Historie The Ukulele Orchestra of Great Britain sahá až do poloviny osmdesátých let, kdy soubor založil Uke Richie Williams s cílem „změnit náhled veřejnosti na ukulele“. Ve stejné činnosti pokračuje soubor i o třicet let později, kdy vystupuje v osmičlenné, smíšené sestavě.

Ačkoliv The Ukulele Orchestra skládá i vlastní skladby, největší proslulosti dosáhl díky svérázným coververzím s velmi širokým žánrovým rozpětím. Mezi koncertní stálice patří Wuthering Heights od Kate Bush přepracovaná do swingové podoby, titulní melodie z filmu The Good, the Bad and the Ugly od Ennio Morriconeho anebo punková klasika Anarchy in the UK zahraná ve stylu Simona a Garfunkela. Občas z popu zabrousí do vážné hudby, dojde ale i na komediální gagy jako když pět členů kapely hraje spolu na jediný nástroj.

Filosofie The Ukulele Orchestra of Great Britain stojí na šíření radosti z hudby. Britský deník Independent je nazval „Nejzábavnějším hudebním projektem v celé zemi“ a sklidili uznání i od slavných kolegů Davida Bowieho či Briana Eno. S jistotou tedy můžeme slíbit, že díky projektům EuroConnections/On Tour budou 29. 10. návštěvníci Paláce Akropolis svědky koncertu, který dosud nezažili.

Předprodej lístků v  kavárně Paláce Akropolis, Ticketpro a Ticketstream
800,-/850,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
800,-/850,- Kč +poplatky v předprodejích
850,-/900,- Kč  na místě

EuroConnections/On Tour :

The Ukulele Orchestra of Great Britain (UK)
Palác Akropolis  29.října 2014  19,30 hodin
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Palac-Akropolis-zazije-v-rijnu-drnkaci-smrst-v-podani-souboru-The-Ukulele-Orchestra-of-Great-Britain~15~rijen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.