Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníWicked Knee, ragtime funk aneb kolize newyorského downtownu s neworleanskými pouličními dechy

12.3.2016 | Autor: PR | sekce: novinky
Světem protřelý bubeník Billy Martin, který je posledních dvacet let páteří tria Medeski Martin & Wood a v minulosti prošel řadou projektů na pomezí jazzu soulu a rocku. Hrál se Stingem i Arethou Franklin a souběžně Medeski Martin & Wood pracuje s dalším, muzikantsky stejně výjimečným projektem, žánrově na opačném konci spektra.

Žádná elektřina, klávesy či kytary, ale dechy jak vystřižené z jazzového večírku v New Orleansu. Media označují Wicked Knee za „ freaky avant brass band“, Martin tvrdí, že to je „protijed“ vůči MM&W.

Osou dechové sekce je trumpetista Steven Bernstein, čtyřnásobný vítěz ankety časopisu Downbeat, kapelník sestav Sexmob a Millennial Territory Orchestra, který byl hudebním supervizorem filmového dokumentu I'm Your Man o Leonardu Cohenovi. Steven Bernsetein je také členem John Lurie's Lounge Lizards a autorem alb Diaspora Soul, Diaspora Blues, Diaspora Suite a Hollywood Diaspora, která vydal na labelu Tzadik. Spolupracoval s řadou dalších hudebníků, mezi které patří Marc Ribot, Lou Reed, Paul Shapiro.

Repertoár Wicked Knee tvoří vedle původních skladeb i pečlivě vybrané odkazy na hudbu Afriky či jazzovou klasiku - včetně coververze Sugarfoot Stomp od jazzového průkopníka Kinga Olivera či hitu Am I Blue od Ike & Tiny Turnerových.

Název Wicked Knee jsem si vypůjčil z CD kompilace zaměřené na afro-americké kořeny posunuté do lehce surrealistické roviny,“ říká Billy Martin.

Vstupenky za 350 Kč stání / 400 Kč sezení jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Goout, Ticketportal a v Paláci Akropolis.

Billy Martin's Wicked Knee, Praha - Palác Akropolis, 15. 3. 16
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Wicked-Knee-ragtime-funk-aneb-kolize-newyorskeho-downtownu-s-neworleanskymi-poulicnimi-dechy~12~brezen~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.