Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníMarkéta Irglová: Album u Anti- Records, turné s Iron & Wine i koncerty v Česku

22.4.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky
Valašskomeziříčská písničkářka a klávesistka Markéta Irglová, která vešla ve známost hlavně díky spolupráci s frontmanem irských The Frames Glenem Hansardem na projektu The Swell Season a potažmo i zisku Oscara za nejlepší filmovou skladbu, připravuje sólové album.

Deska se bude jmenovat Anar a vyjde v průběhu srpna na sledovaném americkém labelu ANTI- Records (Wilco, Tricky, Grinderman, Yann Tiersen, DeVotchka, Islands aj.). „Žánrově se Markétiny písničky pohybují v oblasti harmonického folku s dominantním zvukem akustické kytary a piana, tak jak je známe z jejich autorských písní na třech albech, natočených společně s Glenem Hansardem,“ říká Markétin otec a manažer Marek Irgl.

Nové písně budou premiérově představeny na krátké koncertní sérii po České republice, která vypukne 9. května v Brně a bude zakončena 15. a 16. května dvojicí koncertů v Praze.  Na turné písničkářku doprovodí hráčka na perský buben daf Aida Shahghasemi, baskytarista Tim Iseler a kytarista Simon Good.

Záhy poté se Markéta přesune opět do Spojených států, kde jako doprovodná vokalistka absolvuje turné s Iron & Wine – respektovaným indie-folkovým projektem písničkáře Samuela Beama.

Markéta Irglová na českém turné:

09/05 Brno, Divadlo Bolka Polívky
10/05 Olomouc, Divadlo K3
11/05 Valašské Meziříčí, M-klub
12/05 České Budějovice, Horká vana
13/05 Milevsko, Galerie M
14/05 Trutnov, koncertní síň B. Martinů
15/05 Praha, Kaštan
16/05 Praha, Jazz Dock
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Marketa-Irglova-Album-u-Anti-Records-turne-s-Iron-Wine-i-koncerty-v-Cesku~22~duben~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.