Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníIsaac Delusion přivezou stylový mix rocku a elektroniky

21.10.2015 | Autor: PR | sekce: novinky
Svěží indierockový vánek pařížského kvarteta Isaac Delusion zavane 29. října Palácem Akropolis. Jedna z nejzajímavějších francouzských kapel současnosti míchá elektroniku a rock a slaví úspěchy i za hranicemi své země. Do Prahy ji přiváží Palác Akropolis ve spolupráci s Francouzským Institutem a Liveurope v rámci večírku EuroConnections.

Opaky se přitahují a v hudbě to někdy platí dvojnásobně. Písničkář Loic Fleury a elektronický producent Jules Paco se znali už jako teenageři, kvůli hudbě se ale vždycky spíše hádali. Jeden poslouchal Pink Floyd a Sufjana Stevense, zatímco druhý Aphexe Twina a americký hip hop. Když se po několika pokusech s jinými projekty znovu potkali, řekli si: „Zkusme to dohromady!“ Vznikl projekt Isaac Delusion, který si rozhodně nedělá hlavy z hudebních škatulek. To podstatné jsou silné a chytlavé písničky, v nichž se rockové kytary potkávají s elektronickými beaty a melancholickým vokálem. Někdo je srovnává s Foals, někdo s Ratatat a možná, že hledání podobností je zbytečné – pařížské kvarteto Isaac Delusion má svůj originální zvuk.

Ještě jako dvojice debutovali Paco a Fleury v roce 2012 s EP Midnight Sun, které Resident Advisor označil za „nejlepší hudbu pro mixtapes milenců.“ Pak odehráli několik koncertů po Paříži a přijali basáka Nicolase Bourrigana, s nímž připravili další EP Early Morning. Eponymní dlouhohrající album Isaac Delusion následovalo v roce 2014 péčí věhlasného labelu Parlophone, kde vydávali Radiohead nebo Coldplay. Příznivě přijatou desku natočili ve čtveřici posílení multiinstrumentalistou Bastienem Dodardem. Album k electro-rockové fúzi přidává ještě element zasněných ambientních pasáží, které zvuk Isaac Delusion posouvají k dreampopu.

Ani v kvartetu ale Isaac Delusion nezměnili své pracovní návyky. Písničky vznikají rychle a muzikanti si neradi věci komplikují. „Jednoduchost je pro nás absolutně důležitá. I když jsme pracovali na složitějších kompozicích a natočili lepší písničky, podle mého názoru je první nápad pořád ten nejlepší,“ vysvětluje Loic Fleury, jehož zastřené falsetto je poznávacím znakem Isaac Delusion. Trochu Antony a trochu Thom Yorke, Fleury dodává energickým skladbám Isaac Delusion emoce. Praha bude poslední říjnový čtvrtek dalším místem, který francouzské kvarteto okouzlí svým bezprostředním a inovativním indie rockem.

Předprodej lístků na webu a v kavárně Paláce Akropolis, GoOut, Ticketpro

250,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
250,- Kč +poplatky v předprodejích
320,- Kč  na místě

EuroConnections uvádí: ISAAC DELUSION (FR) + blacksheepboy (CZ)
Palác Akropolis  29. října 2015  19,30 hodin
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Isaac-Delusion-privezou-stylovy-mix-rocku-a-elektroniky~21~rijen~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.