Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníČesko hledá SuperStar, semifinále, 14. - 16. říjen 06

16.10.2006 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: živě

 fotogalerie
Letošní třetí ročník soutěže Česko hledá SuperStar ušel od června, kdy začaly první castingy, dlouhou etapu. Nyní již zná desítku finalistů, mezi nimiž se ukrývá také nový nástupce či nástupkyně Anety Langerové a Vlasty Horvátha.
O tomto víkendu jste mohli být svědky posledního semifinálového klání, které před televizními kamerami proběhlo ve studiu v barrandovských ateliérech. Svým hlasováním televizní diváci rozhodli o tom, že do finále nepostoupí Petra Hlávková a Jaroslav Parči. S dalšími se budete moci setkávat v nadcházejících týdnech každou neděli a pondělí až do 17. prosince, kdy proběhne finálové klání.

Při sledování soutěže je však třeba si uvědomit jednu podstatnou věc: koho vlastně chce soutěž najít? Šanci dá každému, to ano. Málokdo však má jasno v tom, jakým směrem by se chtěl v budoucnu ubírat. Mnozí finalisté tuto slabinu ale (ve svůj neprospěch) dávají najevo a páni producenti si mnou ruce: „ta sympatická holčička se v tom muzikálu bude pěkně vyjímat, ten sympatický mladík určitě přiláká hodně nevinných dušiček na ty diskotéky...“ Stojí to za to, aby se těm, kteří nakonec skončí kdesi u „baru“ dával půl roku prostor v prime-time? Nestojí! Proto soutěžící musí mít jasno. A právě tímto pohledem budeme finálová klání sledovat.

Vraťme se teď o pár hodin zpět, kdy se ještě kompletní dvanáctka o postup do finále utkala. Všeobecně by se dalo říct, že se soutěžící v tomto kole poučili a narozdíl od těch předchozích si povětšinou přestali pro svou interpretaci vybírat takové písně, na něž evidentně nestačí.
Na druhou stranu však stojí za zmínku, že jak v sobotu, tak i v neděli, se soutěžícím povětšinou o poznání lépe dařilo pět při odpolední generální zkoušce, než během večerního vysílání. Těžko říct, čím to... Takovému Zbyňku Drdovi, který vsadil na Can You Feel The Love Tonight od Eltona Johna, sice při sobotním vysílání vypadl text, ovšem ještě odpoledne předváděl svůj vyrovnaný výkon. Zbyněk už po několik kol zpravidla neklesá pod svůj standard a totéž se dá říct o Martinu Ševčíkovi, který zazpíval Perfect Day Lou Reeda. Některého z těch dvou by si člověk s klidem dokázal představit jako jakéhosi českého Damiena Rice. Možná...
Oproti předchozím kolům překvapil jinak průměrný Roman Lasota s Over My Shoulder od Mike And The Mechanics a také do finále nepostupivší Slovák Jaroslav Parči. Ten si vybral She’s The One z repertoáru Robbieho Williamse, který v soutěži platí za nepsaného kata. Kolik lidí už na jeho písních dobrovolně spáchalo „sebevraždu“ a pohřbilo tak své šance na další účinkování. Ale Parči to světe div se zvládl s hravostí a charismem sobě vlastním.
Nejslabší výkony v konkurenci stabilně podal ke slaďákům inklinující Aleš Burket, tentokráte v Gilovo Good Bye, a David Spilka. Tolik křeče a pózy, kolik do svého vystoupení vložil Spilka známý svým maskováním pěveckých chyb bezbohým křičením, se jen tak nevidí.

Neděle patřila šestici dívčich adeptek. Zrovna třeba vypadlivší Petra Hlávková, která vsadila na Hotel California od Eagles, je dalším ukázkovým příkladem trémistky. To, co z ní vyzařovalo na generálce, se kamsi večer vytratilo a výkon klesl do nudné šedi. Přitom pouhých pár hodin před přenosem dokázala, že to umí.
Průměru se držela i jinak temperamentní Leona Černá s I Need A Hero od Bonie Tyler, jejíž slabinou je i nepříliš zvládnutá anglická výslovnost, a porotou do role favoritky často pasovaná Tereza Najdekrová. „Vadí mi jedna věc, že vy na to jdete určitým grifem. A ten grif je každé kolo úplně stejný. Chtěl bych slyšet nový přístup k písním,“ řekl na její adresu celkem výstižně porotce Eduard Klezla. Tereza si stejně jako Karolína Pavlíková zazpívala píseň od švédských Roxette a ani jedné se nepodařilo ztotožnit se s textem.
Silnější moment přineslo emotivní podání písně If I Anin't Got You od Alicie Keys v interpretaci patnáctileté Soni Pavelkové, které se dokonce podařilo málem dojetím rozbrečet porotkyni Ilonu Csákovou, a My World od Avril Lavigne v podání punky laděné šestnáctky Báry Zemanové, která ne a ne klesnout pod svůj relativně vysoký průměr.

Bude zajímavé sledovat, jak se finálová desítka bude dále vyvíjet, kdo na sobě zapracuje a kdo naopak narazí na své maximum. Pokud tedy tu soutěž neodsuzujete už z principu...

Závěrem dáváme všanc ještě fotoreportáž ze sobotního aka chlapeckého a včerejšího alias dívčího závěrečného semifinále. Pokud je libo celá videa, naleznete je na stránkách TV Nova.


Výsledky diváckého hlasování v semifinálových kolech:

1. semifinále: 1. Zbyněk Drda (26,47 %), 2. Bára Zemanová (18,79 %), 3. Tereza Najdekrová (18,31 %), 4. David Spilka (6,96 %), 5. Martin Ševčík (6,63 %), 6. Aleš Burket (6,30 %), 7. Roman Lasota (6,02 %), 8. Karolína Pavlíková (3,81 %), 9. Soňa Pavelková (3,57 %), 10. Leona Černá (3,14 %)

2. semifinále: 1. Bára Zemanová (16,54 %), 2. Tereza Najdekrová (15,82 %), 3. Zbyněk Drda (14,96 %), 4. David Spilka (13,06 %), 5. Martin Ševčík (9,65 %), 6. Roman Lasota (8,06 %), 7. Soňa Pavelková (6,55 %), 8. Aleš Burket (6,26 %), 9. Leona Černá (5,06 %), 10. Karolína Pavlíková (4,05 %)

3. semifinále: 1. Zbyněk Drda (24,82 %), 2. Soňa Pavelková (14,62 %), 3. David Spilka (11,97 %), 4. Bára Zemanová (11,30 %), 5. Martin Ševčík (7,98 %), 6. Aleš Burket (7,66 %), 7. Leona Černá (6,56 %), 8. Roman Lasota (6,29 %), 9. Tereza Najdekrová (5,67 %), 10. Karolína Pavlíková (3,13 %)
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Cesko-hleda-SuperStar-semifinale-14-16-rijen-06~16~rijen~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.