Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníČesko hledá SuperStar, 7. finále, 3. - 4. 12. 06

5.12.2006 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: živě

 fotogalerie
Mezi čtveřicí finalistů letošní SuperStar bychom marně hledali slabý článek. O tom ale samotná SuperStar není. Nepsané právo na vítězství zde mají především najít „univerzální“ zpěváci schopní bez závažnějších pochybení odzpívat více rozličných hudebních, resp. žánrových rolí. Právě proto je pro budoucnost účastníků nejdůležitější nastávající posoutěžní dění.
Nedělní večer se nesl v duchu filmových melodií, které nakonec udělaly tečku za putováním Báry Zemanové. Bára je mladá talentovaná zpěvačka a velkým bodem k jejímu dobru je, že má jasno, jakou cestou se chce věnovat. V soutěži se prezentovala jako rockerka a pokud naváže spolupráci se správnými lidmi a razantně neustoupí ze svých nároků, má velkou šanci uspět v hudební branži.
Podobně jako při nedávném muzikálovém kole byli i během tototo filmového finalisté doprovozeni taneční skupinou If na úkor živé kapely. Bára zazpívala Sladké mámení Heleny Vondráčkové a klasiku Shoop Shoop Song od Cher, přičemž zejména druhá píseň do jejího vkusu výborně zapadla.

Ze zbylé trojky se nejvíce zadařilo Zbyňku Drdovi, který obě své skladby, jak Kalouskovo Čas sluhů, tak překvapivě i swingovou Keep Falling od Burt Bacharach Rain, odzpíval s takovou uvolněností, jakou by mu mohli jeho konkurenti tiše závidět.

Na výběr repertoáru doplatila Leona Černá. Píseň Petry Černocké Saxana zkrátka nemá šanci přesvedčit o nyní tolik důležitých kvalitách a bondovka Golden Eye od Tiny Turner by si pro změnu zasloužila více osobitosti.
David Spilka pro změnu zazpíval Everything I Do I Do It For You z repertoáru Bryana Adamse a skladbu Amerika od skupiny Lucie – dvojici písní, o níž se dalo předpokládat, že v jeho podání vyzní velkolepě. Jeho charakteristický „chraplák“ však písním naopak mírně ublížil. David se ale netají tím, že chce skládat vlastní muziku a sám nejlépe ví, co si může dovolit. Každý přece ví, že nejlépe se zpěvák ztotožní s vlastní písní.

Právě proto není všem dnům konec, ba naopak. A nějaké recenze na soutěžní kola SuperStar? Ne, ty nejsou od toho, aby určovaly, kdo je a kdo není dobrý zpěvák. A to je zároveň odpověď na často kladenou otázku, proč nevyhlašujeme pořadí soutěžících jako ostatní magazíny. My nehledáme univerzální muzikálové zpěváky, my hledáme osobnosti...


Videa z finálového večera naleznete na stránkách TV Nova.

Výsledky diváckého hlasování:
1. David Spilka (36,19 %)
2. Zbyněk Drda (29,03 %)
3. Leona Černá (18,27 %)
4. Bára Zemanová (16,50 %)

Fotogalerie:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Cesko-hleda-SuperStar-7-finale-3-4-12-06~05~prosinec~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.