Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníČesko hledá SuperStar, 6. finále, 26. - 27. 11. 06

28.11.2006 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: živě

 fotogalerie
Pětice nejúspěšnějších účastníků soutěže Česko hledá SuperStar změřilo své síly na hitech 80. let – hitech, které bodovaly v období, v němž se shodou okolností všichni zúčastnění narodili.
Protože v tomto kole soutěžící nebyli svazováni žánrovým tématem, naskytla se jim po nějaké době opět příležitost divákům naplno se projevit a předvést svůj um. A šance nebyla promarněna, však také v tomto ročníku soutěže šlo obecně o nejvydařenější kolo.

Ovšem jen obecně. Kupříkladu u nadějného Martina Ševčíka, který jinak boduje svou upřímností, naléhavostí, feelingem, ale i příjemným afektem hlasu, to protentokrát až tak neplatilo. Enjoy The Silence od Depeche Mode, píseň z „hlubokých osmdesátek“ (poprvé vyšla v únoru 1990), i Nagyho Kristýnku tentokrát Martin podal šedě a bez výrazu. A shodou okolností právě jej diváci vzhledem nízkému počtu hlasů poslali domů.
Jedno vystoupení ale neznamená konec. Pokud někdo z finalistů, kteří doposud ze soutěže vypadli, má s ohledem na svou vůli a jasný hudební cíl reálnou šanci jej dosáhnout, je to právě Martin. Co naplat, soutěž je nyní vyrovnaná a někdo zkrátka odejít musí.

Mezi čtveřici nejúspěšnějších tak postupují Leona Černá, Zbyněk Drda, David Spilka a Bára Zemanová. Ti měli, stejně jako Martin, za úkol poradit si s jednou domácí a jednou zahraniční skladbou.

Leona Černá, která v několika předcházejících kolech překvapila svým temperamentem a feelingem, zazpívala Nač vlastně v půli vzdávat mač z repertoáru Heleny Vondráčkové a klasickou Miracle Of Love od Eurythmics. Jakoby však svými posledními výkony naznačila, že již nemá kam jít dál.

V písni Take On Me z repertoáru norské kapely A-Ha se tentokrát moc nedařilo ani Zbyňku Drdovi, a to především díky nesprávně zvolenému falzetovému rejstříku. Ono zpívat falešně může být také umění, když to v písni zkrátka má být. Štěstí je krásná věc Richarda Müllera se poslouchala mnohem příjemněji.

Své netušené možnosti představil David Spilka, a to díky diskotékovým klasikám I Like Chopin od Gazebo a Nonstop Michala Davida. Disco v rockerově podání technicky neznělo špatně. David si sem od svého žánru zkrátka jen tak odskočil, aby ukázal, že to zvládne. Naštěstí se ale do budoucna hodlá věnovat jiné hudbě.

K závěru nám zbývá Bára Zemanová, další rockerka. Na ní je sympatické už to, že ji člověk tu a tam přes týden párkrát zahlédne v prachobyčejném hudebním klubu na prachobyčejném koncertu prachobyčejné kapely. Mohla by vymetat večírky (jak to dělají mnozí odpadlíci) a být tam za hvězdu, a krásnou. Ale ona řekla ne. Ona chce být součástí té „zdravé“ scény. Tentokrát si zazpívala artikulačně ne právě jednoduchou Hodinu H. od Marie Rottrové (jinak od cover Bee Gees), se kterou si příjemně vyhrála, a You Came zpěvačky Kim Wilde, která jí také výborně sedla.

Tentokrát bez filozofických závěrů, naopak jen s konstatováním, že příští večer se ponese v duchu filmových písní.

Videa z finálového večera naleznete na stránkách TV Nova.

Výsledky diváckého hlasování:
1. Zbyněk Drda (30,96 %)
2. David Spilka (23,02 %)
3. Bára Zemanová (16,47 %)
4. Leona Černá (15,88 %)
5. Martin Ševčík (13,66 %)

Fotogalerie:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Cesko-hleda-SuperStar-6-finale-26-27-11-06~28~listopad~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.