Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníČesko hledá SuperStar, 1. finále, 22. - 23. říjen 06

24.10.2006 | Autor: Marie Malechová | sekce: živě

 fotogalerie
Soutěž Česko hledá SuperStar se přehoupla do finálových večerů, které se odehrávají v Malé sportovní hale na pražském Výstavišti. Ještě než stačila soutěž opustit Karolína Pavlíková, punkerka pouze vzhledem, vyrazili jsme přímo na místo natáčení, abychom vám zprostředkovali zážitky, o které jste ve svých obývácích ochuzeni.

Nejsilnějším zážitkem je rozhodně roztleskávač a zahřívač publika Miloš Pecháček. Přehnaně veselý muž, který se publikum v hale za každou cenu snaží přesvědčit o tom, že nemůže být nic lepšího než se potit v záři reflektorů a čekat a čekat. Pokud se necháte strhnout jeho nadšením pro věc, ještě si s ostatními nadšenci rádi zazpíváte „Hééj, Heééj Bejbééé…“ a pěkně si u toho zatleskáte s rukama nad hlavou.

Ve chvíli, kdy se díky příšerné odrhovačce rozezpíváte, máte možnost si „zaimprovizovat“ a popřát Eduardovi Klezlovi sborem k narozeninám. Eda na oplátku sfoukne x svíček na dortu a zamává svému početnému fanklubu z řad třináctiletých dívek. Tohle všechno se odehrává v době, kdy se řadový televizní divák nudí u reklamních bloků. V průběhu toho posledního se strhne spontánní autogramiáda poroty, která se se zářivými úsměvy podepisuje do dětských památníčků.

Zanechme reklamních přestávek, o ty v neděli večer zas tolik nešlo. Deset finalistů si vybíralo písně 21. století a jak už to bývá, někdo vybral šťastně, jiný už tolik ne. Jako první si v Malé sportovní hale zazpívala Leona Černá. Noc na zemi Anny K. podala velmi přesvědčivě, podle mého názoru se jednalo o jeden z nejlepších výkonů kola. Leonu vystřídal vyděšený Zbyněk Drda, který svým nejistým výrazem a Inglesiovou Maybe příliš nepřesvědčil. Karolína Pavlíková by si zasloužila označení průser večera, s písní Heleny Vondráčkové To tehdy padal déšť jednoznačně šlápla vedle a svým zpěvem evidentně nepřesvědčila ani nejzarytější příznivce svého krásného úsměvu.

Po Karolíně se příliš nepředvedl ani Roman Lasota (Green Day Boulevard of Broken Dreams), který stejně jako Tereza Najdekrová působil značně nepřesvědčivě. Počáteční problémy s rytmem a příliš srdceryvné podání Strach Lucie Vondráčkové podle mého názoru mělo k originálu daleko. Při vzpomínce na The Reason od Hoobastank v podání Martina Ševčíka mě napadá snad jen klišé – neurazil nenadchnul. Nadějná Soňa Pavelková překvapila vizáží i výběrem písně (Pink Family Portrait) a po předchozí nemastné trojici byla příjemným osvěžením.

Aleš Burket se rozhodl jít proti nepsanému pravidlu, že písně od kapely Kryštof by se neměly lehkovážně přezpívávat (v tomto případě byla zprzněna Lolita). Pokud jste jeho vystoupení sledovali s otevřenýma očima, pak vás možná i přepadl pocit, že ten chlapec ví co dělá. Favoritka sázkových kanceláří Barbora Zemanová pokořila další song (tentokrát , nicméně její vystoupení mi začínají připadat monotónní. Je známo, že příliš dokonalí lidé brzy omrzí.

První finálový večer uzavřel David Spilka a ukázal, že i z nevhodně zvolené písně (co se do kvality týče) se dá vytěžit maximum.
Po doznění posledních tónů Kolářovy Ještě že tě lásko mám jsem si vytvořila svůj osobní žebříček : Leona Černá, David Spilka, Soňa Pavelková, Barbora Zemanová, Martin Ševčík, Tereza Najdekrová, Zbyněk Drda, Roman Lasota, Aleš Burket, Karolína Pavlíková. Minimálně v poslední příčce jsem se rozhodně trefila.


Videa z finálového večera naleznete na stránkách TV Nova.

Výsledky diváckého hlasování:
1. David Spilka (28,51 %), 2. Bára Zemanová (16,53 %), 3. Zbyněk Drda (16,28 %), 4. Soňa Pavelková (9,87 %), 5. Leona Černá (6,58 %), 6. Tereza Najdekrová (6,38 %), 7. Martin Ševčík (5,52 %), 8. Aleš Burket (4,58 %), 9. Roman Lasota (4,03 %), 10. Karolína Pavlíková (1,98 %)

Fotogalerie:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Cesko-hleda-SuperStar-1-finale-22-23-rijen-06~24~rijen~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.