Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníČesko hledá SuperStar, 5. finále, 19. - 20. 11. 06

21.11.2006 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: živě

 fotogalerie
Tak nám vykopli Soničku...

Tak nám vykopli Soničku, diváci jedni. Patnáctiletou finalistku, která se neostýchala podat písně svým osobitým stylem, která se nebála zprznit ani Beatles, jak prohlásil porotce Ondřej Hejma. Jedni ji za to nemohli vystát, druzí to naopak ocenili.
Páté finálové kolo se neslo v duchu písní skupin Abba a The Beatles, přičemž vůbec poprvé soutěžící zazpívali vždy po dvou písních. Pravda, při Lay All Your Love On Me od Abby Soňu znatelně podpořili vokalisté, ale její osobité podání A Hard Days Night se zařadilo mezi její nejvrcholnější výkony v soutěži.
Ač jsem tedy minule předesílal, že v případě Beatles a Abby mohou soutěžící pohořet jak na nezdařilé kopii původní interpretace, tak na nezdařilém vlastním pojetí, je vše zcela jinak. Do hry totiž vstoupila nezdravě vysoká konzervativita českého diváctva. Soňa se pro vlastní pojetí rozhodla a zdařilo se, jen to zkrátka někteří nerozdýchali.

Onu nutnost jisté dávky osobitosti a znatelného hudebního směřování soutěžících jsme zde ostatně probírali už několikrát. Samotné výsledky to do jisté míry samy potvrdily, když žádné nejistě proplouvající ryby mezi šestici nejúspěšnějších nepostoupily. Nyní se ale soutěž dostala do fáze, kdy jsou síly mezi finalisty vyrovnány a každý si může jet tu svou. Teprve nyní nastává chvíle, kdy jsou více než kdy dříve důležité výkony v jednotlivých kolech.

Tak nám vybrali top 5...

A s čím tedy vyrukovala pětice postupujících?
Snad to nebude znít jako cliché, nicméně i tentokrát se zadařilo Báře Zemanové, která si od Abby vybrala skladbu Waterloo a od Beatles pak All My Loving, a Zbyňku Drdovi. Ten zazpíval S.O.S. (Abba) a baladu Yesterday.
Zajímavě zněl i rockový hlas Davida Spilky v kontrastu s funkově pojatým aranžmá Does Your Mother Know od Abby. U Davida by ale asi málokdo čekal, že pop mu sedne lépe, než rock. Beatlesácká Something totiž v jeho podání zněla poněkud unyle.

Vystoupení zbylé dvojice pak měla jedno pojítko: jak Leoně Černé, tak Martinu Ševčíkovi, se totiž podařilo znatelněji vžít vždy jen do jedné z písní, tentokrát naopak do Beatles.
Leoně sedlo muzikálově vzhlížející podání Michelle, zatímco pro hitovku Mama Mia si neposadila správnou hlasovou polohu.
To platí i Martinově podání Super Trouper. She Loves You od Beatles si ale na pódiu užil.

Tak se nám zas přiživujou...

Finálová klání soutěže jsou za svou polovinou a z momentální popularity soutěžících se vehementně snaží nějaký ten zlaťák vytěžit nejeden podnikavec. A teď nemířím k žádným smlouvám (ty jsou jednak v obdobných soutěžích zcela běžné a druhak jde o záležitost zajímavou spíše pro čtenáře bulvárních plátků, které ostatně v tomto ohledu nelení), ba naopak ke zcela obyčejným záležitostem, jako jsou třeba webové domény.
Pokud chcete, schválně si pro zajímavost zkuste do adresního pole ve vašem prohlížeči zadat jakoukoliv variaci jména kteréhokoliv z finalistů doplněnou o libovolnou příponu (.cz, .com atd.) a nebudete se stačit divit, kolik příživníků využívá šanci pro zviditelnění svých aktivit na úkor soutěžících.
Oni ti pseudoproducenti, kteří se kolem nebohých soutěžících stále více a více motají (detaily jsme již rozebírali) zdaleka nejsou jedinou přítěží. A bude hůř...


Videa z finálového večera naleznete na stránkách TV Nova.

Výsledky diváckého hlasování:
1. Zbyněk Drda (30,99 %), 2. David Spilka (23,25 %), 3. Leona Černá (15,52 %), 4. Barbora Zemanová (13,50 %), 5. Martin Ševčík (9,96 %), 6. Soňa Pavelková (6,78 %)

Fotogalerie:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Cesko-hleda-SuperStar-5-finale-19-20-11-06~21~listopad~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.