Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ, SERVER SE AKTUALIZUJE
vyhledávaní

ostatníNa Sázavafestu dostanou prostor mladí svěřenci muzikanta Slávka Jandy z Abraxas

31.7.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Skupina Academix vystoupí na Jam stage tradičního multikulturního festivalu Sázavafest v pátek 3.srpna ve 13:00 hod. Mladé středoškoláky, kteří hrají rockovou muziku, svedl v roce 2011 dohromady preventivní program na podporu volnočasových aktivit “Můžu ti pomoc” neziskové společnosti Dialog Jessenius. V jejich činnosti je aktivně podporuje a předává jim své zkušenosti i známý muzikant a kytarista kapely Abraxas.

"Jsme mladí lidé, které baví Muzika s velkým M. Náš Guru a Velitel je Vynikající český kytarista Slávek Janda (Abraxas, Slávek Janda Banda, Yandim Band)," říkají o sobě sami hudebníci.

Nyní dostali příležitost představit se před několika tisíci fanoušky právě na velkém festivalu, jakým je Sázavafest.“Je to pro nás čest a svělá možnost, jak posbírat zkušenosti, kterou nám vystoupení na velkých festivalech nabízí”, říká Matěj Tabačík, student a kytarista. V letošním roce už mohli fanoušci vidět kapelu Academix např. na Klubové noci festivalu United Islands České spořitelny, na Pražském Majálesu ve Stromovce nebo na festivalu Rock for people.

Skupina Academix vznikla v roce 2011 jako součást Hudební akademie - iniciativy společnosti Dialog Jessenius, jejíž snahou je nabídnout mladým středoškolákům zajímavou alternativu pro trávení volného času, která by rozvíjela jejich nadání a umožnila jim setkat se zajímavými lidmi a dostat se na místa, kam by se běžně nedostali.


CO JE PROJEKT STUDENTSKÉ AKADEMIE?

Studentské Akademie jsou volnočasové aktivity pro středoškoláky zdarma. Pod heslem “Dělej, co tě baví” od roku 2010 nabízejí pražským studentům umělecké workshopy, které vedou výrazné osobnosti kulturní scény. Workshopy vznikly v rámci preventivniho programu “Můžu ti pomoc?” neziskové společnosti Dialog Jessenius o.p.s.. pod záštitou Pražského Magistrátu. “Smyslem je nabídnout studentům kvalitní volnočasovou zábavu, jenž je k ničemu nezavazuje, ale přesto pomáhá nastavovat jejich žebříček hodnot”, říká Jiřina Faloutová, tvůrce myšlenky a realizátorka projektu. Jednotlivé obory se studentům opět otevřou na začátku září s příchodem nového školního roku.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Na-Sazavafestu-dostanou-prostor-mladi-sverenci-muzikanta-Slavka-Jandy-z-Abraxas~31~cervenec~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.