Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníPunk&Core vol. X

13.3.2014 | Autor: Martin Hrdlička | sekce: publicistika
Rubrika Punk&Core dospěla již ke svému jubilejnímu desátému dílu. Naše malé výročí oslavíme s nadějnou brněnskou kapelou Corposant. Dále zavítáme za hranice naší země a představíme si partu The Wonder Years. Tolik k úvodu, co vás na následujících řádcích čeká a nezapomeňte, ze i vaše kapela může dostat prostor v nadcházejících dílech Punk&Core. Pokud se tedy pohybujete ve vodách hudby, která spadá pod škatulku Punk&Core, disponujete studiovou nahrávkou vaší tvorby a chtěli byste se dostat do šíršího povědomí veřejnosti, tak neváhejte a kontaktujte nás zde.

Co se děje
 • Americká kapela Against Me! zahraje 3. června v Praze. Vystoupení se odehraje v Lucerna Music Baru a vstupenky na něj můžete zakoupit v předprodejích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a Eventim za cenu 330 Kč + poplatky nebo za stejnou cenu přímo na pokladně klubu, zde však bez poplatku.

 • We Came As Romans a Emmure vystoupí na festivalu Rock For People. (psali jsme)

 • Odložený koncert britské formace Heart In Hand se ruší. Jako důvod kapela oznámila, že se v měsících květnu a červnu bude soustředit výhradně na hraní na festivalech.

 • Stick To Your Guns v současné době pracují na nové desce. Návštěvníci jejich očekávaného dubnového koncertu, který se odehraje v pražském klubu Futurum se tak mohou těšit, že s velkou pravděpodobností uslyší nové kousky této americké party.

 • Na začátku července, konkrétněji 2. července, zavítá do Prahy trojlístek kapel Silverstein, Blessthefall a Of Mice & Men. Koncert je naplánován do prostor pražského Lucerna Music Baru. Lístky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketportal za cenu 459 Kč nebo přímo na pokladně klubu za zvýhodněnou cenu 430 Kč. Množství zvýhodněných vstupenek je však limitováno.

 • Hawthorne Heights vystoupí 26. dubna v pražském klubu Chapeau Rouge.

 • Formace Texas In July, která se letos představí na festivalu Brutal Assault má nového zpěváka, Alexe Gooda tak nahradí J. T. Cavey.

 • Touché Amoré se vrátí do Prahy. Dne 17. května zahrají v pražském klubu 007 na Strahově. V roli hostů se představí francouzské uskupení Birds In Row. Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketportal za cenu 277 Kč + poplatky.

CZ Tip: Corposant (Facebook)

Corposant, toť největší dosavadní letošní objev české scény, tedy alespoň pro mě osobně. Ve své hudbě splňují dva předpoklady, která by kapela v České republice dle mého názoru měla mít, a těmi jsou originalita a precizně zvládnutá angličtina, když si zvolí právě tento jazyk pro svou produkci. Corposant tuto mou představu do puntíku naplňují. Na scéně se tito pánové pohybují již přes pět let, za které stihli vydat dvě EP a jedno demo. Zatím poslední EP s názvem My Hard Reborn spatřilo světlo světa v roce 2011. Corposant prvoplánově nevsázejí na líbivé melodie, které se vám zaryjí pod kůži ihned po prvním poslechu, ba naopak a sami dodávají: „Pro mnohé posluchače tak vzniká náročná a dost možná těžce stravitelná náladová produkce, která však nenechá v klidu posedět nejednoho příznivce progresivní muziky.“

„Naší vizí je dělat hudbu svědomitě a bez jakýchkoliv kompromisů...“

V současné době pracují Corposant na novém materiálu, který by dle slov baskytaristy Jiřího Xavera měl přinést do tvorby formace i dosud neslyšené prvky: „Putujeme stále dopředu napříč žánry s přihlédnutím k aktuálním trendům. Experimentujeme se zvukem.“ Nezbývá než se těšit, co pro nás tato brněnská parta nachystá a pokud chcete vědět, kde se v nejbližší době Corposant předvedou naživo, tak zabrouzdejte níže do sekce chystaných koncertů.

VIDEO: Corposant - Payments To Life


Koncerty

 • You Me At Six, Deaf Havana (UK), Praha - Lucerna Music Bar, 13. 3. 2014

 • Corposant, The Truth Is Out There, Shadow Area (CZE), Brno - Melodka, 18. 3. 2014

 • Vypsaná Fixa (CZE), Brno - Metro, 25. 3. 2014

 • Architects, More Than Life (UK), Northlane (AUS), Stray From The Path (USA), Vídeň - Szene, 4. 4. 2014

 • Bury Tomorrow (UK), Chunk! No, Captain Chunk! (FR), Praha - Rock Café, 8. 4. 2014

 • Inekafe (SVK), Liberec - Bunkr, 11. 4. 2014

Tip: The Wonder Years (www)

Téměr deset let na scéně, čtyři řadová alba a turné s kapelami jako A Day To Remember a Yellowcard. Tak taková je vizitka šestičlenné kapely The Wonder Years z americké Pennsylvánie. I přesto všechno jsou u nás poměrně velkou neznámou, což je velká škoda. Zvláště fanoušci punkrocku, který balancuje na pomezí mezi písničkářstvím á la Bruce Springsteen a přímočarosti kolegů z The Gaslight Anthem, by měli zbystřit. Jako ukázku tvorby The Wonder Years vám předkládáme skladbu Came Out Swinging z alba Suburbia I've Given You All and Now I'm Nothing z roku 2011.

VIDEO: The Wonder Years - Came Out Swinging


Očekávaná alba

 • Buried In Verona - Faceless, 18. 3. 14, Artery Recordings

 • Hundredth - Resist, 25. 3. 14, Mediaskare Records

 • Memphis May Fire - Unconditional, 25. 3. 14, Rise Records

 • Wisdom In Chains - When We Sleep (EP), 7. 4. 14, Fast Break! Entertainment

 • For The Fallen Dreams - Heavy Hearts, 8. 4. 14, Rise Records

 • Breathe Carolina - Savages, 15. 4. 14, Fearless Records

 • Emmure - Eternal Enemies, 15. 4. 14, Victory Records

Nové videoklipy

Ve várce nových videoklipů se nám sešly hned tři kapely, které máte možnost vidět v létě na českých podiích. Jako první nám představí Emmure ochutnávku z jejich nadcházející desky Eternal Enemies v podobě skladby Nemesis. Emmure letos vystoupí na festivalu Rock For People. Po nich následuje formace Evergreen Terrace a vizuální ztvárnění písně Dead Horses. Jejich příznivci by si určitě neměli nechat ujit jejich set na letošním ročníku festivalu Mighty Sounds. Na závěr tu máme partu Blessthefall a jejich videoklip s názvem Hollow Bodies. Jejich pražský koncert jsme avizovali výše.

VIDEO: Emmure - Nemesis


VIDEO: Evergreen Terrace - Dead Horses


VIDEO: Blessthefall - Hollow Bodies

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/PunkCore-vol-X~13~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.