Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníPunk&Core vol. XII

22.6.2014 | Autor: Martin Hrdlička | sekce: publicistika
Blíží se prázdniny, které jsou pro hudebního fanouška synonymem festivalů, než se však rozeběhnete za programem českých nebo i zahraničních akcí, tak věnujte pozornost poslednímu předprázdninovému dílu rubriky Punk&Core. V něm na vás čekají domácí CityLights, ale zavzpomínáme také na Jimmy Eat World. To vše jako vždy doplněné o aktuální dění, tipy na koncerty a nové desky, které nás potěší v měsíci červenci.

Co se děje
 • The Amity Affliction zahrají premiérově v České republice. Koncert se odehraje 20. listopadu v prostorách Lucerna Music Baru. S sebou tito Australané přivezou kolegy z Buried In Verona, Heart In Hand a Napoleon.

 • Britská parta Deaf Havana se již podruhé v tomto roce představí v Praze. Společně s Blitz Kids vystoupí 23. října v klubu Chapeau Rouge.

 • Ani letos nemine Českou republiku cirkus s názvem Never Say Die! Tour. Pražská zastávka je naplánována na 17. listopadu v prostorách MeetFactory. Soupiska účinkujících obsahuje tato jména: Terror, Comeback Kid, Stick to Your Guns, More Than A Thousand, No Bragging Rights, Obey the Brave, Capsize.

 • Rise Against odtajnili název a datum vydání jejich očekávané desky. Ta ponese název The Black Market a k posluchačům by se měla dostat 15. července. První singl I Don't Want To Be Here Anymore si již nyní můžete poslechnout zde.

 • Nové album v létě vypustí do světa také kvarteto The Gaslight Anthem. Datum vydání desky s názvem Get Hurt je naplánováno na 19. srpna. Nahrávka vyjde pod hlavičkou Island Records.

 • The Menzingers vystoupí 13. října v pražském klubu 007. V roli hostů se představí formace The Holy Mess a The Smith Street Band.

 • Britové While She Sleeps snad konečně dorazí do České republiky. Po zrušených vystoupeních před kolegy z Architects a Bullet For My Valentine by se měli představit, opět v roli hosta, před In Flames. Celá akce je naplánována na 29. září do pražského klubu Roxy.

CZ Tip: CityLights (www)

CityLights, toť jméno čtyřčlenné kapely, která se na české, nebo chcete-li hardcorové scéně, pohybuje již od roku 2009 a v poslední době o sobě dala výrazněji vědět povedeným klipem ke skladbě Not A Home, jež můžete shlédnout níže. Tato skladba pochází z připravovaného EP, ale o tom až později. Nyní si CityLights detailněji představme. Na první poslech je jasné, že kapela čerpá z hardcorových kořenů, ale nebrání se zajít za hranice tohoto žánru, což sami členové kapely potvrzují: ,,Hrajeme hardcore s prvkama špinavýho rock'n'rollu, nebo špinavej rock'n'roll s prvkama hardcoru? Líbí se nám i jižanský rock, který samozřejmě nemůžeme, jakožto nejižani úplně napodobit, ale i tak se snažíme některé prvky zakombinovat.“< I přes svou poměrně krátkou existenci se rozhodně nejedná o žádné nováčky na české scéně. Členové CityLights si prošli kapelami jako The Airbags nebo Clou.

„... prostě si tu Evropu tou dodávkou sprostě projet...“

Také CityLights touží vyrazit se svou tvorbou za hranice naší republiky. „Skvělé by bylo, kdybychom dokázali náš styl přiblížit lidem v ČR, kde jsou poslední dobou lidi celkem náročný. Ale našim snem je vyrazit na EU tour, a prostě si tu Evropu tou dodávkou sprostě projet.“ Pomoci by jim v tom mělo plánované EP, z něhož pochází také výše zmíněná skladba Not A Home. Přesné datum vydání zatím není stanoveno, ale dle informací z tábora CityLights by mělo vyjít na podzim letošního roku. Držme jim tedy palce, ať se vytoužený úspěch dostaví. Našlápnuto mají bezpochyby slušně, což velmi dobře ilustruje samotný singl.

VIDEO: CityLights - Not A Home


Koncerty

 • Silverstein (CAN), Letlive (USA), From Our Hands (SVK), Bratislava - Randal Club, 26. 6. 2014

 • Of Mice & Men, Blessthefall (USA), Silverstein (CAN), Praha - Lucerna Music Bar, 2. 7. 2014

 • Protest The Hero (CAN), Monuments (UK), Bratislava - Randal Club, 2. 7. 2014

 • Rock for People, Hradec Králové, 3.-5. 7. 2014

 • Mighty Sounds, Tábor, 11.-13. 7. 2014

 • Fluff Fest, Rokycany, 25.-27. 7. 2014

 • Brutal Assault, Pevnost Josefov, 6.-9. 8. 2014

 • Blink-182, A Wilhelm Scream (USA), Gnarwolves (UK), Praha - Tipsport Arena, 15. 8. 2014

Retro: Jimmy Eat World (www)

V retro okénku zamíříme za oceán za průkopníky pop-punku Jimmy Eat World. Kapela vznikla v roce 1993 a za svou existenci stihla vydat osm řadových alb, mezi kterými vyčnívá především jejich čtvrtý kousek v pořadí s názvem Bleed American. Tato deska z roku 2001 je mnohými považována za to nejlepší, co kdy Jimmy Eat World nahráli a překonat její kvality je nemožné. Jako by si i sama kapela uvědomovala toto prokletí, a tak těží ve svém koncertním repertoáru nejvíce právě z tohoto díla. I přes to však Jimmy Eat World nejsou jen další kapelou žijící jen ze své minulosti a v pravidelných tříletých intervalech vypouští do světa své další studiové počiny. Zatím poslední studiovka Damage nedávno oslavila své první výročí. U mě osobně si vysloužili nálepku jedné z nejsympatičtějších kapel v tomto žánru. Kéž by takovou pokoru, která z Jimmy Eat World vyzařuje navzdory dvaceti letům v hudebním byznysu, mělo více kapel. V létě je u nás zřejmě neuvidíme, ale kdo by měl chuť, tak může vyrazit na rakouský Frequency Festival v půlce srpna. A když už byla řeč o desce Bleed American, tak si dejme skladbu z ní pocházející s názvem The Middle.

VIDEO: Jimmy Eat World - The Middle


Očekávaná alba

 • Chelsea Grin - Ashes To Ashes, 8. 7. 14, Artery Recordings

 • Monuments - The Amanuensis, 8. 7. 14, Century Media Records

 • Rise Against - The Black Market, 15. 7. 14, Interscope Records

 • Betraying The Martyrs - Phantom, 15. 7. 14, Sumerian Records

 • Suicide Silence - You Can't Stop Me, 15. 7. 14, Nuclear Blast Records

 • Volumes - No Sleep, 15. 7. 14, Mediaskare Records

 • Four Year Strong - Go Down In History, 22. 7. 14, Pure Noise Records

Nové videoklipy

Do trojice vyvolených videoklipů se prosadili Britové Architects se svým koncertním ztvárněním titulní skladby Gravedigger z jejich aktuální nahrávky Lost Forever Lost Together. V současnosti kapela brázdí Evropu a nevynechá ani Českou republiku. U nás se představí v srpnu na festivalu Brutal Assault. V minulém díle jsme vám představili kapelu Killer Be Killed slouženou z muzikantských es napříč tvrdou kytarovou muzikou. Po vydání stejnojmenné debutové desky přišel na řadu také první videoklip, a to ke skladbě Wings Of Feather And Wax. Trojici novinek uzavřou pánové z The Devil Wears Prada, kteří nám skrze skladbu Sailor's Prayer připomínají výtečné album 8:18 z podzimu minulého roku.

VIDEO: Architects - Gravedigger


VIDEO: Killer Be Killed - Wings Of Feather And Wax


VIDEO: The Devil Wears Prada - Sailor's Prayer

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/PunkCore-vol-XII~22~cerven~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.