Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníPunk&Core vol. XI

23.4.2014 | Autor: Martin Hrdlička | sekce: publicistika
Do druhé dekády našeho speciálu Punk&Core vkročíme ve velkém stylu. Uvnitř jedenáctého dílu na vás čeká představení kapely, která určitě snese označení superkapela, a tou je formace Killer Be Killed. Spojí-li totiž své síly pánové z Mastodon, The Dillinger Escape Plan, The Mars Volta a Soulfly do jedné kapely, tak si toto označení nepochybně zaslouží. Dále si také zavzpomínáme na začátky The Used, kteří letos vydali povedenou desku Imaginary Enemy.

Co se děje
 • Američané Stick To Your Guns vystoupí na festivalu Mighty Sounds. Ten se odehraje ve dnech 11.-13. 7. v Táboře.

 • Kanadskou partu Protest The Hero opustil baskytarista Arif Mirabdolbaghi. Jeho role v kapele se ujme Cam McLellan.

 • Pennywise vystoupí v Praze. Koncert je naplánován na 7. června do prostor pražského klubu Futurum. Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketportal za cenu 399 Kč.

 • Rise Against jsou ve studiu. Tak tato zpráva vyšla z tábora této party z amerického Chicaga. Konkrétní datum vydání následovníka zatím poslední studiovky Endgame však zatím nezveřejnili.

 • Funeral For A Friend a Boysetsfire plánují v květnu vydat split nahrávku, která bude obsahovat vzájemné coververze jejich skladeb.

 • Již 10. května vystoupí v pražském klubu 007 kapela La Dispute. Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketportal za cenu 288 Kč.

 • Do Prahy v červnu zamíří ve své české premiéře formace Miss May I. Koncert se odehraje v pražském klubu Futurum a vstupenky na tuto akci je možné zakoupit v předprodejní síti Ticketportal za cenu 329 Kč.

Tip: Killer Be Killed (Facebook)

Greg Pusciato, zpěvák The Dillinger Escape Plan, Max Cavalera, zpěvák Soulfly, Troy Sanders, baskytarista a zpěvák Mastodon a David Elitch, ex-bubeník The Mars Volta. Slušná soupiska jmen, co říkáte? Nyní máte možnost okusit, co vznikne spojením hudebních múz těchto čtyř pánů, z nichž každý reprezentuje jinou část tvrdé kytarové muziky. Killer Be Killed sice vznikli již v roce 2011, ale teprve až letos, konkrétněji 13. května, budou mít možnost sklidit plody své spolupráce. Stejnojmenná deska bude obsahovat dvanáctku skladeb, z nichž dvě si můžete poslechnout níže. Jak tedy Killer Be Killed zní? Ze dvou ukázek nelze zatím dělat velké závěry. Zatímco skladba Wings Of Feather And Wax nese velmi silnou melodickou linku, která vynikne především v refrénu, tak ve druhé písni Face Down vsází Killer Be Killed především na atmosféru evokující právě tvorbu Mastodon. Tak či onak, zcela jistě se jedná o jednu z nejočekávanějších desek letošního roku.

VIDEO: Killer Be Killed - Wings Of Feather And Wax, Face Down


Koncerty

 • Terror (USA), Deez Nuts (AUS), Nasty (BE), Broken Teeth (UK), Praha - Futurum, 24. 4. 2014

 • Impericon Festival, Vídeň - Gasometer, 25. 4. 2014

 • Hawthorne Heights (USA), Praha - Chapeau Rouge, 26. 4. 2014

 • La Dispute (USA), Praha - 007, 10. 5. 2014

 • Progression Tour, Vídeň - Arena, 14. 5. 2014

 • Touché Amoré (USA), Praha - 007, 17. 5. 2014

Retro: The Used (www)

Také občas procházíte vody nějakého hudebního žánru a snažíte se najít novou zajímavou kapelu, která je schopna posunout hranice dané hudby zase o kousek dál, ale po hodinách úporného hledání zjistíte, že všechno zásadní již bylo objeveno a vy se tak vrátíte ke klasice, u které to všechno začalo? Tak přesně to se mi stalo, když jsem nedávno procházel aktuální jména hudební scény, která by mi poskytla dávku silných, místy až popových melodií, smysluplných textů, ale zároveň se nebála občas pořádně hrábnout do strun. Přes veškerou snahu jsem se však ocitl zpátky v roce 2002 u alba The Used stejnojmenné kapely. Právě u této nahrávky jsem našel vše, co jsem hledal. Pojďme si tedy připomenout tuto dvanáct let starou desku skrze skladbu Buried Myself Alive. Po poslechu jsem neodolal a pustil jsem se také do jejich aktuálního počinu Imaginary Enemy, který není na světě ještě ani měsíc a bylo milým překvapením zjistit, že The Used stále umí nahrát desku, jež vás dostane na první poslech.

VIDEO: The Used - Buried Myself Alive


Očekávaná alba

 • Miss May I - Rise Of The Lion, 29. 4. 14, Rise Records

 • Whitechapel - Our Endless War, 29. 4. 14, Metal Blade Records

 • Killer Be Killed - Killer Be Killed, 13. 5. 14, Nuclear Blast Records

 • Only Crime - Pursuance, 13. 5. 14, Rise Records

 • Structures - Life Through A Window, 13. 5. 14, Sumerian Records

 • Bury Tomorrow - Runes, 27. 5. 14, Nuclear Blast Records

 • The Amity Affliction - Let The Ocean Take Me, 10. 6. 14, Roadrunner Records

Nové videoklipy

Ve várce nových videoklipů nás čekají The Amity Affliction, kteří nás lákají na desku Let the Ocean Take Me, jež má podle dosavadních informací vyjít v červnu letošního roku. Dále zamíříme do Švýcarska za kapelou Breakdown Of Sanity a jejich skladbou Hero. Na starém kontinentu zůstaneme i u třetí novinky, jen se přesuneme do Portugalska, a to za partou More Than A Thousand.

VIDEO: The Amity Affliction - Pittsburgh


VIDEO: Breakdown Of Sanity - Hero


VIDEO: More Than A Thousand - Heist

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/PunkCore-vol-XI~23~duben~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.