Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníPunk&Core vol. IX

3.2.2014 | Autor: Martin Hrdlička | sekce: publicistika
Stejně jako v roce uplynulém, tak i v roce aktuálním vás bude provázet děním na scéně od hardcoru po jeho všemožné odnože rubrika Punk&Core. Tentokrát již se svým devátým dílem, v němž přebírá štafetu české scény kapela Faces Are Fiction. Nesmíme však opomenout ani zahraniční scénu, a tak se blíže podíváme na britskou partu More Than Life. To vše doplněné o aktuální novinky, videoklipy a alba, na která se můžeme těšit v nadcházejícím měsíci.

Co se děje
 • Neuběhly ani dva měsíce od posledního koncertu Australanů Deez Nuts v České republice, a již máme ohlášený další. Tentokrát se představí po boku kolegů z kapel Terror a Nasty. Koncert je naplánován na 24. dubna do prostor pražského klubu Futurum.

 • Stále populárnější Parkway Drive započali práce na novém přírůstku do své diskografie, který by měl vyjít v průběhu letošního roku. Naváže tak na dva roky starou náhravku Atlas.

 • Také Angličané Heart In Hand momentálně pracují na nové nahrávce. Nových písní by se tak mohli dočkat návštěvníci jejich pražského koncertu, který je naplánován na 31. března v klubu Futurum. Hlavní hvězdy večera doplní formace Confession a Dead Harts.

 • Američané Anberlin oznámili konec své hudební činnosti. Před avizovaným ukončením své kariéry však stihnou vydat poslední album a ještě jednou vyrazit na turné. Zda se objeví i v České republice je prozatím ve hvězdách.

 • Britská parta Architects v létě zamíří na festival Brutal Assault, který se odehraje v prostorách pevnosti Josefov ve dnech 6.-9. srpna. S sebou kapela přiveze novou nahrávku Lost Forever // Lost Together, jejíž vydání je naplánováno na 10. března.

 • Do tvůrčího procesu se pustila americká skvadra The Gaslight Anthem. Dodejme, že se bude jednat již o páté studiové album v diskografii kapely.

 • Kanadská úderka Comeback Kid vydá 4. března novou nahrávku s názvem Die Knowing a o tři dny později zahraje v ostravském klubu Barrák.

 • Do České republiky zavítají také Stick To Your Guns. Koncert doplní soupisku akcí naplánovaných v pražském klubu Futurum a odehrát by se měl 20. dubna.

 • Koncertně bohaté jaro doplní vystoupení Američanů Norma Jean 13. dubna v Rock Café v Praze. (psali jsme)

CZ Tip: Faces Are Fiction (Facebook)

První česká kapela, která se dostala do hledáčku naší rubriky v roce 2014, je formace Faces Are Fiction. Tato mostecká parta se pohybuje na hudební scéně již nějaký ten pátek, přesněji od roku 2007. I přes poměrně dlouhou historii nemá kapela zatím na svém kontě žádné plnohodnotné LP, ale posledním EP s názvem We Are Just... z loňského roku k němu má určitě slušně našlápnuto. Co tedy od Faces Are Fiction očekávat? Sama kapela o své dosavadní tvorbě hovoří jako crossoveru a snaží se vyhýbat jakémukoliv škatulkování. V jejich skladbách si tak najdou to své jak posluchači upřednostňující melodické linky, tak také ti, kteří mají chuť občas trochu přitvrdit.

„Důležité je neztrácet chuť a naději...“

Zřejmě jako každá česká kapela, tak také Faces Are Fiction sní o úspěchu v zahraničí, v čemž by jim měly pomoci anglické texty, ke kterým se vyjadřují následovně: „Dříve byly skladby spíše o takových těch frazích, dneska děláme skladby i dost politické, k zamyšlení“. Jednou z novinek v táboře Faces Are Fiction je videoklip ke skladbě Broken Anymore, z něhož je patrný jasný progres této formace. Věřme tedy, že se Faces Are Fiction podaří udržet nastavenou laťku a dočkáme se tak i plnohodnotné desky, kterou by si tato parta určitě zasloužila.

VIDEO: Faces Are Fiction - Broken Anymore


Koncerty

 • City And Colour, Hannah Georgas (CAN), Praha - Roxy, 9. 2. 2014

 • Our Last Night, Secrets (USA), Empires Fade (UK), Praha - Futurum, 11. 2. 2014

 • Bullet For My Valentine (UK), Callejon (DE), Coldrain (JPN), Praha - Roxy, 16. 2. 2014

 • Pipes And Pints, Boy, Queens Of Everything (CZE), Brno - Fléda, 19. 2. 2014

 • All Time Low (USA), Blitz Kids (UK), Praha - Roxy, 26. 2. 2014

 • Hatebreed (USA), Napalm Death (UK), Ostrava - Barrák, 26. 2. 2014

Tip: More Than Life (Facebook)

More Than Life, kvartet britských muzikantů, jež jsou pro některé modlou, ale pro většinu velkou neznámou. Na scéně působí od roku 2008 s diskografií čítající dvě LP a momentálně je v očekávání třetí studiovka s názvem What's Left Of Me, z níž vám představujeme singl Do You Remember. Kapela ve svých skladbách kombinuje hardcore, na který jsme zvyklí například od kolegů z Defeater, ale neztrácí přitom vlastní tvář. Zároveň umí zabrousit také do melancholičtější polohy, jak dokazuje například aktuální singl. Pokud vás tvorba More Than Life zaujme, tak máte jedinečnou šanci zavítat na jejich vídeňský koncert, který se uskuteční 4. dubna, a kde vystoupí po boku takových kapel, jakými jsou Architects, Stray From The Path nebo Northlane.

VIDEO: More Than Life - Do You Remember


Očekávaná alba

 • Caliban - Ghost Empire, 4. 2. 14, Century Media Records

 • For Today - Fight The Silence, 4. 2. 14, Razor & Tie

 • Abandon All Ships - Malocchio, 11. 2. 14, Rise Records

 • I Killed The Prom Queen - Beloved, 18. 2. 14, Epitaph Records

 • Issues - Issues, 18. 2. 14, Rise Records

 • More Than A Thousand - Vol. 5 Lost At Home, 18. 2. 14, eOne Music

 • Suicide Silence - Ending Is The Beginning: The Mitch Lucker Memorial Show, 18. 2. 14, Century Media Records

Nové videoklipy

Aktuální nabídku nových videoklipů by bylo možné charakterizovat jako sbírku upoutávek na nové studiové počiny uvedených kapel. Jako první se nám představí Britové Architects a jejich prvotní singl z nadcházející desky Lost Forever // Lost Together. Dále se podíváme na dvojici představitelů australské scény, a to konkrétněji na I Killed The Prom Queen a Buried In Verona. V souvislosti s první výše zmíněnou australskou formací I Killed The Prom Queen rozhodně stojí za připomenutí jejich vídeňská zastávka, která je naplánována na 14. května spolu s kapelami Caliban, The Devil Wears Prada, The Ghost Inside a Breakdown Of Sanity.

VIDEO: Architects - Naysayer


VIDEO: I Killed The Prom Queen - Thirty One & Sevens


VIDEO: Buried In Verona - Illuminate

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/PunkCore-vol-IX~03~unor~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.