Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníPunk&Core vol. VIII

7.11.2013 | Autor: Martin Hrdlička | sekce: publicistika
Jak bylo v říjnovém vydání Punk&Core slíbeno, tak se v aktuálním díle podíváme blíže na českou scénu. Za tímto účelem zamíříme na východní Moravu za kapelou Szkrat. Dále si představíme méně známá, ale o to více zajímavá jména vídeňské zastávky festivalu Vans Warped Tour. Závěrečná tečka listopadového Punk&Core bude patřit vzpomínce na Tonyho Slye a jeho kapelu No Use For A Name.

Co se děje
 • Na nadcházejícím ročníku festivalu Brutal Assault vystoupí Angličané Bring Me The Horizon. Festival se odehraje 6. - 9. 8. 2014 opět v prostorách pevnosti Josefov.

 • Kultovní parta Bad Religion dala fanouškům možnost zdarma si poslechnout jejich nové album s názvem Christmas Songs (psali jsme).

 • Adept zavítají do České republiky. Koncert se odehraje 7. prosince v pražském klubu Futurum. Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketportal za cenu 339 Kč (včetně poplatků).

 • Suicide Silence se pustili do nahrávání nového alba. Produkce se ujal Steve Evetts.

 • A Day To Remember odtajnili hosty svého evropského turné. Jsou jimi kapely Every Time I Die a The Story So Far.

 • Britové Architects se upsali Epitaph Records a pustili se do nahrávání nového materiálu (psali jsme).

 • Partička Heart In Hand, kterou jsme mohli letos vidět na festivalu Rock For People započala práce na novém přírustku do jejich diskografie.

CZ Tip: Szkrat (Facebook)

Historie party pod svérazným názvem Szkrat sahá již do roku 2005. Od té doby však prošla kapela značnými personálními otřesy. Díky těmto změnám se tvorba Szkrat vykrystalizovala do aktuální podoby. Češtinu plně nahradila angličtina a v kapele si našly své místo nejen samply, ale i rap. Sami pánové o sobě říkají: „Jsme kapela hrající hudbu na pomezí rocku, rapu a elektroniky. Hranice těchto žánrů u nás není nikterak vymezena, a i proto je naše tvorba velmi různorodá a rozmanitá.“ S jejich slovy nelze jinak než plně souhlasit. Při poslechu aktuálního EP s názvem Truth Behind The Message narazíte jak na ostré kytarové linky, tak mnohé elektronické kudrlinky. To vše podpořené dobře zvládnutou angličtinou, což nebývá u českých kapel vždy zvykem.

„Našim posláním je tvořit hudbu, která svou kvalitou a provedením nebude vadit ani člověku jinak žánrově zaměřenému. Muziku s poctivou neodbytou aranží a emocí uvnitř...“

Po téměř ročním nahrávání výše zmíněného EP střádají Szkrat plány, jak dostat svou nahrávku mezi posluchače. Jejich cíl v blízké budoucnosti je tedy jasný. „Moc rádi bychom prezentovali naše písně na koncertech, které jsou ze strany pořadatelů profesionálně zorganizované. Samozřejmě prioritou zde nejsou peníze, jak by si leckdo určitě mohl myslet, ale především kvalita zvuku, přístup zvukařů ke kapele, zkrátka chceme své písně prezentovat v kvalitní formě a na úrovni.“ Pokud tedy hledáte na české scéně kapelu, která nebere ohledy na žánrové škatulky, mohla by být tvorba Szkrat určena právě pro vás.

VIDEO: Szkrat - Know Her


Koncerty

 • The Computers (UK), Dead Pope's Company, Brno - Fléda, 11. 11. 2013

 • The Flatliners (CAN), Astpai (AUT), Worldhood (CZ), Praha - Klub 007, 15. 11. 2013

 • Hatebreed (USA), Košice - Collosseum, 19. 11. 2013

 • Handguns (USA), Criminal Colection, Call Tracy (CZ), Praha - Klub 007, 23. 11. 2013

 • Bring Me The Horizon (UK), Pierce The Veil (USA), Sights & Sounds (CAN), Vídeň - Gasometer, 26. 11. 2013

 • Sights & Sounds (CAN), Tengri (CZ), Praha - Klub 007, 28. 11. 2013

Fest-namte se: Vans Warped Tour (www)

Fenomén pod názvem Vans Warped Tour je odjakživa spjat s americkým kontintem. Jen těžko byste hledali mezi kapelami takové, které by se tohoto putovního cirkusu nechtěli alespoň jednou za svou kariéru zúčastnit. Festival Warped Tour existuje na scéně již od roku 1995 a s každoroční pravidelností brázdí v letních měsících americká města. Premiérově mají možnost okusit atmosféru této akce také hudební fanoušci v Evropě. Do České republiky sice tento hudební svátek nezavítá, ale našinci mají možnost vypravit se na něj do rakouské metropole. Jako hlavní hvězdy jsou prezentovány kapely Parkway Drive, Flogging Molly a Enter Shikari. Tuto trojici doplní dvacítka dalších účinkujících. To vše na třech pódiích během jediného dne. Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Eventim za cenu 41,50 EUR. Nyní si ale představíme trojici kapel, které sice nevynikají na předních místech plakátů, ale svým výkonem by mohli patřit k tomu nejzajímavějšímu, co na premiérové evropské šňůře Warped Tour lze vidět.

Vans Warped Tour, Vídeň – Stadthalle, 24. 11. 13

VIDEO: Vans Warped Tour 2013 - ViennaThe Wonder Years (www)

Američané The Wonder Years se pohybují na hudební scéně již od roku 2005. Za svou osmiletou kariéru stihli vydat čtyři studiová alba, z nichž to poslední vyšlo pod názvem The Greatest Generation tento rok. The Wonder Years se ve své tvorbě opírají především o kvalitní texty doplněné o instrumentální linky, které nejvíce evokují kolegy z The Gaslight Anthem. Na koncertních pódiích se už představili vedle takových veličin jakými jsou A Day To Remember nebo Yellowcard.

VIDEO: The Wonder Years - Came Out SwingingMemphis May Fire (www)

Memphis May Fire reprezentují typický americký metalcore. Jejich poslední řadovka s názvem Challenger je toho více než jasným důkazem. Tvrdost doplněná chytlavými refrény, které jen tak neomrzí. Tak lze charakterizovat převážnou část tvorby této party z Texasu.

VIDEO: Memphis May Fire - VicesCoheed And Cambria (www)

Formace Coheed And Cambria není českým fanouškům zcela neznámá. U nás se tato kapela premiérově představila na festivalu Rock For People v roce 2010. Coheed And Cambria rozhodně nejsou vzorkem kapely typické pro Warped Tour. Ve své tvorbě mísí prvky progresivního rocku s typickými složitě vystavěnými skladbami s punkrockovou přímočařostí. To vše umocněné poněkud nevšedním vokálním projevevem frontmana Claudia Sancheze.

VIDEO: Coheed And Cambria - The Suffering


Očekávaná alba

 • Pierce The Veil - This Is A Wasteland (DVD), 11. 11. 13, Fearless Records

 • Heart Of A Coward - Severance, 12. 11. 13, Century Media Records

 • Title Fight - Spring Songs (EP), 12. 11. 13, Revelation Records

 • Polar Bear Club - Death Chorus, 19. 11. 13, Rise Records

 • NOFX - Stoke Extinguisher (EP), 26. 11. 13, Fat Wreck Chords

 • Remembering Never - This Hell Is Home, 29. 11. 13, Dead Truth Recordings

Nové videoklipy

Do listopadové várky nových videoklipů jsme pro vás připravili novinku v podobě skladby Rat Race od Enter Shikari. Dále můžete zavzpomínat na říjnové vystoupení party Funeral For A Friend skrze videoklip hostů jejich turné, tedy kapely Polar. Trojici nových videoklipů uzavírají Australané Northlane, kteří se pro změnu představili českému publiku v rámci zastávky festivalu Never Say Die! Tour.

VIDEO: Enter Shikari - Rat Race


VIDEO: Polar - Glass Cutter


VIDEO: Northlane - Dream Awake


Retro: No Use For A Name (www)

Když v létě roku 2012 opustil v pouhých 41 letech svět Tony Sly, frontman kapely No Use For A Name, byl to pro všechny velký šok. Jeho náhlé úmrtí vyvolalo v muzikantském světě velkou odezvu. Od té doby se odehrálo nespočet akcí na uctění jeho památky, která dostává nyní i fyzickou formu v podobě kompilace The Songs of Tony Sly: A Tribute. Ta obsahuje skladby No Use For A Name v provedení přátel Tonyho Slye. Jmenujme například kapely jako Bad Religion, Anti-Flag nebo Rise Against.

VIDEO: No Use For A Name - Dumb Reminders

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/PunkCore-vol-VIII~07~listopad~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.