Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalyFest'namte se: Colours of Ostrava 2011

12.7.2011 | Autor: Michal Šimeček | sekce: publicistika
Od jubilejního desátého ročníku Colours of Ostrava, který začíná již ve čtvrtek, 14. července, se očekávalo, že na půdu kolem Slezskoostravského hradu přivede zpět hvězdy, které zazářily v minulých ročnících. Pořadatelé od tohoto kroku později ustoupili a pozvali raději aktuální jména, jimiž jsou např. Grinderman Nicka Cavea, The Horrors, kteří zde přijedou prezentovat zbrusu nové album, dále dvě kapely, které zažívají úspěšný reunion, tedy Swans a Public Image Ltd., nebo zpěvačka Santigold, která chystá vydat očekávanou druhou desku. V programu se opět objevil i Brendan Perry, který loni kvůli počasí nevystoupil, a před pár dny i Salif Keita, jenž nahradil Youssou N'Doura. Na jaké další zajímavé jména se před startem festivalu připravit?

Colours of Ostrava, Ostrava – různá místa, 14. – 17. 7. 11Yann Tiersen (www / MySpace)

Na podzim vydává nové album a na Colours z něj možná představí některé písně (téměř jistí bychom si v takovém případě mohli být skladbou Monuments). Před rokem dokončil a vydal šestou studiovku Dust Lane, nazpívanou anglicky, k níž je stále ještě na turné. Yann Tiersen do Ostravy opravdu nepřijede se setlistem plným známých skladeb z Amélie z Montmartru, byť samozřejmě nelze vyloučit, že jednu či dvě z nich diváci uslyší – na soundtracku k tomuto v Česku velice populárnímu filmu jsou konec konců i skladby, které původně nahrál pro své první čtyři desky.


Yann Tiersen - Fuck MeThe Herbaliser (www / MySpace)

The Herbaliser ve čtvrtek otevřou dění na druhé hlavní scéně festivalu a pro všechny milovníky tanečních rytmů připraví fúzi funku, soulu, elektroniky a hip-hopu. Fanoušci filmu Ollie Teeba a Jake Wherry, tvořící jádro skupiny, kolem sebe během více než 15ti leté kariéry poskládali band, který by neurazil ani prvotřídní jazzmany. Basa, bicí, dechy, klávesy a trocha scratchingu funguje v jejich podání naživo báječně, stačí si ostatně vyhledat některý z řady záznamů na YouTube. Kapela přitom ve svých začátcích pracovala zejména se samply a donedávna ještě zaměstnávala zpěvačku Jessicu Darling.


The Herbaliser - GoldrushSam Karpienia (MySpace)

Je libo trochu francouzského indie-rocku v atmosférickém hávu dvou na mandolu hrajících muzikantů a jednoho bubeníka? Sam Karpienia ve své hudbě reflektuje ducha historické oblasti Provence a i bez znalosti francouzštiny si lze jeho tvorbu patřičně vychutnat. Karpienia je sice i tak trochu písničkářem, avšak zapůsobit umí i hraním na již zmíněnou mandolu. Společně s Danielem Gaglionem si ji ochočili vpravdě originálním způsobem: instrument v dnešní moderní hudbě prakticky nepoužívaný zapojili jako klasickou elektrickou kytaru do efektů, čímž si vytvořili dosti osobitý zvuk.


Sam Karpienia - Les VoyageursAnomie Belle (www / MySpace)

Na New York City stage se původně měly představit dvě zahraniční sólové muzikantky – Kristeen Young a Toby Cambell. A protože první zmíněná na poslední chvíli účast na festivale odřekla, bude se o to větší pozornost upínat směrem k třicetileté Američance, vystupující pod pseudonymem Anomie Belle. Ta do Ostravy přiveze nálož uhrančivého downtempa a temného trip-hopu kříženého s jejím vlastním zpěvem. Je jedním z mála hudebních producentů a zvukových inženýrů ženského pohlaví a vlastní hudební soběstačnost dokazuje i komplexností v hraní na nástroje – studovala housle a klavír, hrát umí také na bicí a nemalou zkušenost má mj. i s elektronickými instrumenty.


Anomie Belle - DownAranis (www / MySpace)

Co si budeme namlouvat, koncert symfonického orchestru v programu Colours chybí. Mít možnost zajít si na muziku klasického ražení jen v kraťasech a tričku by bylo skvělé. Vynahradit to ale může belgické uskupení Aranis, které v neděli zve do kostela na rockovou avantgardu kombinovanou s moderní vážnou hudbou. Nástroje? Housle, kontrabas, příčná flétna a dokonce i akordeon nebo kytara.


Aranis - Kitano
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/Festnamte-se-Colours-of-Ostrava-2011~12~cervenec~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.