Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníSvětová symfonie jazzu, klasiky i folklóru

26.3.2004 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky

V pondělí 29.3. hraje v Lucerna Music Baru v rámci AghaRTA Prague Jazz Festivalu americký kytarista AL DI MEOLA a jeho soubor WORLD SINFONIA, který tvoří ještě pianista Mario Parmisano, perkusista Gumbi Ortiz a bubeník Ernie Adams. Di Meola se proslavil jako ultrarychlý kytarista druhé sestavy jazzrockových Return To Forever Chicka Corey v první polovině 70. let. Jeho další hudební vývoj směřoval od virtuóního elektrického jazzu k akustičtějším polohám (slavné je jeho působení v kytarovém triu s Johnem McLaughlinem a Pacem De Luciou) a následným fůzím jazzu s klasikou, folklórem a samozřejmě i lehčím rockem.
O dva dny později se v Baráčnické rychtě v rámci série Jazz Meets World představí česko-rakousko-senegalský kvintet LAMINE KOUYATÉ & TANGANA YOFF. Dakarský projekt, ve kterém se sešli Afričané Lamine Kouyaté (vokál, kora) a Waly Touré (djembé), Rakušan Sigi Finkel (tenorsaxofon, flétna) a naši Peter Binder (kytara) a Václav Veselý (akordeon), zahraje osobité world-jazzové aranže moravských a senegalských tradicionálů i několik původních skladeb Lamina Koyatého. Během loňského pobytu v Dakaru sestava s tímto programem vystoupila v rezidenci Rakouského velvyslance a v Goethe Institutu. Další pozoruhodnou, čerstvě ohlášenou akcí série Jazz Meets World je 19. dubna koncert sestavy SONNY SIMMONS' COSMOSOMATICS, neboli tria jednoho z dosud žijících zástupců americké jazzové avantgardy 60. let, saxofonisty Sonnyho Simmonse. Koncert hvězdy Buena Vista Social Clubu, zpěváka Ibrahima Ferrera 22. dubna v T-Mobile Aréně jste jistě už zaregistrovali díky masivní plakátové kampani, pokud chcete vědět víc, sledujte stránky obou průběžně probíhajících festivalů:

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Svetova-symfonie-jazzu-klasiky-i-folkloru~26~brezen~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.