Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníNemáte na Browna? Jdětě na Bigband Workshop Show!

2.9.2004 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky
Ve dnech 22.-29. srpna proběhl v sídle občanského sdružení Prostor pro mladé umění v Horních Hbitech u Příbrami Letní bigbandový workshop, neboli mezinárodní soustředění studentů hudebních škol i ostatních zájemců o zapojení do práce ve větším jazzovém tělese. Pod vedením zkušených hráčů naší scény (Michal Doležal - klavír, Miroslav Chyška - kytara, Jan Jakubec - baskytara, Jan Jirucha ml. - pozoun, František Kop - saxofon, Kamil Paprčka - trubka, Štěpán Smetáček - bicí) tam všichni zajisté konzultovali, improvizovali a zkoušeli, co se s takovým bigbandem dá podnikat (třeba propracovávat aranžmá slavných či méně slavných kusů z různých žánrů nebo skladeb účastníků workshopu a Štěpána Smetáčka). Výsledek předvedou účastníci i lektoři na sobotní Big Band Workshop Show 4. září od 19.00 v žižkovském Paláci Akropolis. Pokud tedy nemáte namířeno do T-Mobile Areny na Jamese Browna, můžete se v Akropoli těšit i na hosty: Lenku Dusilovou, Cherryho Hilla a Mr. Dollmana. Zároveň bude představeno nové cd Štěpána Smetáčka a New Orchestra of Dreams s názvem Rock'n'Roll from Prague, které právě vychází u firmy Good Day Records.

 

Obě akce pořádají občanské sdružení Prostor pro mladé umění (organizující v letních měsících umělecké či terapeutické dílny a kurzy v tvůrčím prostředí venkovského mlýna nedaleko Příbrami), New Orchestra of Dreams (N.O.D. - volné hudební sdružení kolem Štěpána Smetáčka, které se schází v různých sestavách pro nejrůznější hudební projekty) a Schlesische 27 (známé mezinárodní kulturní centrum v Berlíně poskytující ve svém domě mladým lidem mnoha národností a sociálního postavení celoročně řadu uměleckých kurzů a projektů pod vedením zkušených lektorů z celého světa) za finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti.                                                                                                                       

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Nemate-na-Browna-Jdete-na-Bigband-Workshop-Show~02~zari~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.