Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníKoncertní série Jazz Meets World má nabitý a pestrý program

9.3.2005 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky
V rámci série Jazz Meets World vystoupí 16. března v Baráčnické rychtě srbský soubor BORIS KOVAČ & LA CAMPANELLA, slibující Sentimetální výlet do posthistorického světa.
Boris Kovač (ročník 1955) je skladatel, instrumentalista a multimediální umělec z Vojvodiny v bývalé Jugoslávii. Píše hudbu pro různé příležitosti, ale většina jeho projektů je spojena s divadlem. Během let 1991-1995 žil a pracoval převážně v Itálii, Slovinsku a Rakousku, roku 1996 se vrátil zpět do Jugoslávie. Pokoušel se postavit na nohy skomírající hudební a divadelní scénu ve své zemi prostřednictvím práce se studenty a vedením RITUAL NOVA ansámblu, LaDaABa orchestru a divadla Chamber Theatre of Music OGLEDALO. Momentálně vede alespoň dvě kapely: La Danza Apocalypsa Balcanica neboli LaDaABa Orchest, s nímž už několikrát vystoupil i u nás, a soubor La Campanella, se kterým přijíždí poprvé. V podtitulu koncertu je vepsáno "Sentimetální výlet do posthistorického světa, elektro-komorní worldmusic z Pannonie". Ve středu 16. března v Baráčnické rychtě budou od půl deváté hrát Boris Kovač (alt a sopránsaxofon, saxello), Miloš Matić (kontrabas, tamburitza), Goran Penić (akordeon), Vukašin Mišković (klasická kytara) a Ištvan Čik (bicí). Místa, kde La Campanella hraje, se údajně rázem zaplní radostí, melancholií, romantickým entusiasmem a nostalgií.
Dalším koncertem série JMW je našlápnutý WARSAW VILLAGE BAND neboli KAPELA ZE WSI WARSZAWA v neděli 20. března v Lucerna Music Baru, z dalších akcí připomínáme jednu z hvězd Buena Vista Social Clubu, zpěvačku OMARU PORTUANDO 22.3. ve velkém sále Lucerny, dua MICHEL GODARD & GAVINO MURGIA (Francie / Itálie) a AMIT CHATTERJEE & TOMÁŠ REINDL (Indie / ČR) 27.3. v Akropoli, francouzskou kapelu LO'JO 17. dubna tamtéž, bulharská dechovka KARANDILA 18.4. v Baráčnické rychtě a AVISHAI COHEN TRIO 24.4. v Lucerna baru. Kompletní program a další informace najdete na stránkách pořádající společnosti P&J Music.

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Koncertni-serie-Jazz-Meets-World-ma-nabity-a-pestry-program~09~brezen~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.