Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníPrague Jazz Autumn

23.7.2004 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky

Pořadatelé AghaRTA Prague Jazz Festivalu zveřejnili program jeho podzimní části. Ještě předtím se ale můžete těšit na kvartet The SOURCE norského saxofonisty a improvizátora TRYGVE SEIMa, který před natáčením třetího alba pro značku ECM přijede zahrát 18. a 19.srpna do klubu AghaRTA. Spoluhráči mu budou tradičně trombonista Øyvind Brække, bubeník Per Oddvar Johansen a kontrabasista Finn Guttormsen 

A tady už je Press release k dalším koncertům APJF:


11.10. pondělí 21 h / Monday 9 pm - Lucerna Music Bar
HIRAM BULLOCK GROUP Nikdo nedokáže potěšit a pobavit pražské publikum tak, jako kytarista Hiram Bullock. Jeho energické vystoupení je přijímáno jak rockovým, tak jazzovým publikem. Díky pražským vystoupením si Bullock získává zájem i pořadatelů z dalších měst. Jeho letošnímu koncertu v Praze předchází vystoupení v Přerově, Bratislavě a Ostravě. AghaRTA Prague Jazz Festival se tak dostává do povědomí i mimo naše hlavní město. Stejný plán malého česko-slovenského turné, pouze vždy o den později absolvuje i Manu Katché.


12.10. úterý 21h / Tuesday 9 pm - Lucerna Music Bar
MANU KATCHÉ BAND
Legendární bubeník Manu Katché známý především z působení v doprovodných kapel zpěváků Stinga či Petera Gabriela se v Praze představí se svým vlastním projektem, s kterým připravuje nové album pro vydavatelství ECM. Jeho barvitá hra se hodí takřka ke všem stylům hudby od rocku přes world music až k jazzu. Je proto častým hostem ve studiu i na podiu světových osobností jako Jeff Beck, Jan Garbarek, Al di Meola, Joe Satriani či Joan Armatrading. 

17.10. pondělí 21 h / Monday 9 pm - Lucerna Music Bar
MACEO PARKER
Po roce a půl se do Prahy opět vrací funková legenda Maceo Parker se svojí neuvěřitelně šlapající kapelou. Jeho koncerty jsou vždy zárukou skvělé zábavy a neopakovatelné funkové atmosféry. Objev Maceo Parkera pro naše publikum a jeho radost pro něj pravidelně hrát je jedno z nejpříjemnějších ocenění dramaturgie festivalu. Termín toho koncertu je první možný po Parkerově nemoci, kvůli které bylo zrušeno jeho letošní jarní i letní turné.

23.10. sobota 20h / Saturday 8 pm - Lucerna velký sál
INCOGNITO
Od svého vzniku v roce 1981 je Incognito jednou z nejlepších anglických acid jazzových kapel. Její pražské vystoupení bude vůbec první v České republice! V její hudbě se mísí vlivy soulu, rhythm and blues, jazzu i popu. Incognito není obyčejná 13ti členná kapela, Incognito je splněný životní sen kytaristy a kapelníka Jean-Paul 'Bluey' Maunicka.

15.11. pondělí 21h / Monday 9 pm - Lucerna Music Bar
MIKE STERN BAND feat. RICHARD BONA and DENNIS CHAMBERS
Kytarista Mike Stern je pravidelný host AghaRTA Prague Jazz Festivalu. Tentokrát však obsazení kapely s fenomenálním basistou Richardem Bonou a bubeníkem Dennisem Chambersem slibuje jeden z vrcholů letošního festivalu. Bonovo sólové vystoupení v minulém roce patřilo k tomu nejlepšímu, co na pražském festivalu během uplynulých 12 let bylo.

29.11. pondělí  21 h / Monday 9 pm Lucerna Music Bar
E.S.T.: Esbjörn Svensson - piano, Dan Berglund - kontrabas, Magnus Öström - bicí
Závěrečný koncert bude patřit objevu na světové jazzové scéně, skupině E.S.T. Toto švédské jazzové trio dnes oslovuje po celém světě mladé posluchače, kteří jinak dávají přednost rocku nebo hip hopu před jazzem. Velmi energický projev E.S.T. však přitahuje mladé publikum jako mucholapka. Jejich 20 alb obsazovalo ve Švédsku vrchní příčky žebříčků prodejnosti a jen málokteré jazzové skupině se podaří, aby její hudba byla prezentována na MTV. V únoru letošního roku získalo E.S.T. ve Švédsku "Export Music Prize", kterou uděluje švédské ministerstvo zahraničního obchodu za uměleckou propagaci Švédska. Zatím tuto cenu dostaly pouze popové skupiny ABBA, Roxette, Ace of Base a The Cardigans. V současnosti mají E.S.T. šest ze svých alb na švédském jazzovém žebříčku.
"Hudba žádná jiné skupiny na světě neobsahuje tak impozantní vzájemné propojení groovů taneční hudby 21. století a tradičního akustického jazzu." The Times

Dodejme, že alba Esbjörn Svensson Tria vycházejí především na německém labelu ACT Music+Vision a u nás je distribuuje společnost P&J Music, která stojí také za koncertní sérií Jazz Meets World a ta má jeden přírůstek v podzimním kalendáři:  pondělí 20. září 2004 v 21.00, Lucerna Music Bar -: LARRY CORYELL QUARTET (USA / Indie): Larry Coryell - guitar, George Brooks - sax, Ronu Majumdar - bansuri, Veejay Ghate - tabla.

A nezapomeňme na tzv. Philips Jazz Festival 18. září v Sazka Aréně...


Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Prague-Jazz-Autumn~23~cervenec~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.