Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníStátní smutek: Rock Café ruší program, Fléda bude držet minutu ticha, hrát nebude ani Michal David nebo Česká filharmonie

21.12.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky
Jak se k vám již zřejmě doneslo, ode dneška do pátku je vyhlášen státní smutek k uctění památky zesnulého Václava Havla. Pokud se této v době chystáte na koncert, doporučujeme si předem ověřit, zdali nedochází ke změnám v programu či jeho úplnému zrušení. K pietě se totiž přidávají i některé hudební kluby či umělci.

Zcela je zrušen například naplánovaný program pražského klubu Rock Café, tedy dnešní My Friends Fest a zítřejší křest alba DeFuckTo. „Již za totality jako signatář Charty 77, která vznikla v důsledku perzekuce skupiny The Plastic People Of The Universe, se aktivně zapojil a podpořil tím nás rockery. Tuto skupinu posléze dostal až do Bílého domu. Sám pak navštěvoval festival v Trutnově a další akce. Navštěvoval i náš klub a slavil zde se svými nejbližšími. Při příležitosti jeho smrti nemá cenu přemýšlet, zda by on, při své skromnosti, chtěl držet státní smutek. Je to však to nejmenší a poslední, co pro něho můžeme udělat za vše, co on udělal pro nás,“ uvádí klub na svých stránkách.

Z informací předprodejních sítí vstupenek byly přeloženy byly také vyprodané koncerty Michala Davida v pražské Lucerně, které se namísto dnešního a zítřejšího večera uskuteční 6. a 7. února, nebo vánoční koncert skupiny Fešáci v pražském KC Vltavská, jenž namísto zítřka proběhne 13. ledna. Dnešní a zítřejší vystoupení v Rudolfinu ruší také Česká filharmonie.

Státní smutek se dotkne i zítřejších oslav desátých narozenin brněnského klubu Fléda. Program sice proběhne beze změn, vyhlášena však bude minuta ticha. „Před vystoupením kapely Preissnitz (okolo 22.00 hod.) se bude držet minuta ticha k uctění památky dramatika a politika Václava Havla. Celý večer se ponese v komornějším, přesto však otevřeném a upřímném duchu, za který z velké části vděčíme právě Václavu Havlovi,“ uvádí produkce klubu.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Statni-smutek-Rock-Cafe-rusi-program-Fleda-bude-drzet-minutu-ticha-hrat-nebude-ani-Michal-David-nebo-Ceska-filharmonie~21~prosinec~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.