Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníGrammy za album roku mají Arcade Fire, pět cen získali Lady Antebellum

14.2.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky
Pět cen, nejvíce ze všech, si ze třiapadesátého ročníku Grammy odnesla country-popová kapela Lady Antebellum. Píseň Need You Now byla vyhlášena nejlepší country skladbou i nejlepší skladbou napříč žánry, z producentské stránky nejlepší nahrávkou a z pěvecké zároveň ještě nejlepším skupinovým počinem. V žánru country navíc zabodovalo i stejnojmenné album.

Jako kdyby ale byl úspěch trojice z Nashville zastíněn úspěchem sedmice z Montrealu. Tedy alespoň letmý monitoring zahraničních médií tomu dává za pravdu. Arcade Fire si díky svému třetímu albu The Suburbs odnesli ocenění za nejlepší desku minulého roku.

Letošní výsledky cen Grammy příliš nepřály favoritům, kteří se vyhoupli na čelo nominační soupisky. Pouhé dvě z deseti nominací proměnil rapper Eminem (skladba Not Afraid získala cenu za sólový rapový počin a album Recovery zvítězilo ve své žánrové kategorii), jen jednu ze sedmi zpěvák Bruno Mars (sólový popový počin za skladbu Just the Way You Are) a shodně tři ze šesti nominací Jay-Z (skupinový rapový počin za On to the Next One s rapperem Swizz Beatz, pěvecko-rapová spolupráce a rapová skladba za Empire State of Mind a Alicií Keys) a Lady Gaga (The Fame Monster nejlepším popovým albem, Bad Romance sólovým popovým počinem a videoklipem roku).

Na úplný přehled výsledků ve všech 109 kategoriích se můžete podívat na stránkách grammy.com.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Grammy-za-album-roku-maji-Arcade-Fire-pet-cen-ziskali-Lady-Antebellum~14~unor~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.