Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníGrammy 2011: méně kategorií, nominace pro Jiřího Bělohlávka, nejvíce šancí pro Kanye Westa

1.12.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky
Celkem sedm nominací na ceny americké hudební akademie Grammy získal rapper Kanye West a vyhoupl se tak na čelo nominační soupisky. Důvodem je především album My Beautiful Dark Twisted Fantasy ze sklonku loňského roku. Zdali statut favorita obhájí, to se dozvíme 12. února.

Se šesti nominacemi Westa následuje kapela Foo Fighters, zpěvačka Adele a zpěvák Bruno Mars, po pěti získali rapper Lil Wayne a producent Skrillex, po čtyřech namátkou Radiohead, Bon Iver, Mumford & Sons, Drake, Nicki Minaj nebo Rihanna.

Českým želízkem v ohni je Jiří Bělohlávek. Jako šéfdirigent Symfonického orchestru BBC je za šestou symfonii Bohuslava Martinů nominován v kategorii nejlepší orchestrální nahrávka.

Mírnou změnou, která Grammy tentokrát potkává, je snížení počtu kategorií. Zatímco v předchozích letech bylo každoročně udělováno přes 100 cen, tentokrát jich bude zhruba o třicet méně – 78. Změny se týkají hlavně žánrových kategorií, kde v některých případech dochází ke slučování.

Kompletní přehled nominací najdete na grammy.com/nominees.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Grammy-2011-mene-kategorii-nominace-pro-Jiriho-Belohlavka-nejvice-sanci-pro-Kanye-Westa~01~prosinec~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.